“Pani Basia” – krótki metraż w reżyserii Pawła Deląga. Data premiery, fabuła, obsada

Pani Basia Data premiery
Pani Basia Data premiery, opis fabuły, obsada. Film w reżyserii Pawła Deląga / Foto: Kanał “ŁukaszJakóbiak” na YouTubie

Już za tydzień, 11 maja swoją premierę odnotuje film krótkometrażowy “Pani Basia” w reżyserii Pawła Deląga. Ceniony aktor już cztery lata temu nakręcił fabularyzowany dokument “Zrodzeni do szabli” i właśnie powraca z kolejnym projektem. Scenariusz krótkiego metrażu przygotował Jan Żelazowski.

Pani Basia Data premiery, opis fabuły. Film w reżyserii Pawła Deląga

Obraz wyprodukowany został przez studio Cinergy Films Sp. z o.o. Występują w nim Elżbieta Jarosik, Anna Jarosik, Marcin Sianko, Tadeusz Huk, Bartek Węglarczyk i Natalia Cicha. Zgodnie z zapowiedzią twórców “Pani Basia” to poruszająca opowieść, która w jakiś sposób może dotyczyć każdego z nas, a z całą pewnością dotyczy 50 tys. osób, które każdego roku umierają w Polsce na skutek chorób spowodowanych fatalnym stanem powietrza.

Film to historia mieszkającej przez całe życie w Krakowie emerytowanej nauczycielki, zmagającej się z chorobą nowotworową wywołaną smogiem. W 30-minutowym krótkim metrażu pada wiele ważnych pytań: czy tylko my sami w stu procentach jesteśmy kowalami własnego losu? Jak to możliwe, że ktoś, kto nigdy nie palił papierosów, ma płuca nałogowego palacza, wypalającego po trzy paczki papierosów dziennie? Czy w chwili, kiedy zmagamy się ze śmiertelną chorobą, system opieki zdrowotnej w Polsce może w jakiś realny sposób pomóc swoim obywatelom? Czy jesteśmy pozostawieni samym sobie?

Czytaj też: “Furioza” – recenzja. Brawurowe, brudne kino akcji; niewiarygodna metamorfoza Damięckiego

Paweł Deląg zapowiedział, że “Pani Basia” to film “zrodzony z potrzeby serca”, inspirowany prawdziwymi historiami. Aktor jest znany między innymi z roli Jarka Psikuty w komedii “Chłopaki nie płaczą”, jako Marek Winicjusz z adaptacji “Quo vadis” czy jako główny bohater romantyczny filmu “Ja wam pokażę!”. Grał w “Liście Schindlera” Spielberga, polsko-czeskiej komedii “Wszystko albo nic”, brytyjskim filmie wojennym “Za linią wroga”. W 2001 roku zdobył nagrodę Tele Tygodnia dla najseksowniejszego mężczyzny ekranu.

Film “Pani Basia” będzie miał swoją premierę 11 maja, kiedy pojawi się na platformie CANAL+ Online. Tego samego dnia ukaże się premierowo w telewizji, na antenie CANAL+ Premium oraz CANAL+ 1. Niedawno “Pani Basia” była projektem otwierającym BNP Paribas Green Film Festival – międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej. Poniżej prezentujemy zwiastun krótkiego metrażu.

Previous Article
Jarosław Jakimowicz

Jarosław Jakimowicz broni "polskich wartości" i zrywa tęczową flagę z chorągwi

Next Article
Strażnicy Galaktyki 3 Zdjęcia z planu

Zdjęcia z planu "Strażników Galaktyki 3". Chris Pratt w nowym kostiumie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share