Reżyserka “Psich pazurów” odpowiada na krytykę Sama Elliotta. “Nie jesteś kowbojem”

Jane Campion
Jane Campion odpowiada na krytykę Sama Elliotta / Foto Prime: Wikimedia Commons

Kilka dni temu aktor Sam Elliott publicznie przyznał, że jest homofobem i seksistą – zrobił to za sprawą swojej rozmowy na temat filmu “Psie pazury”, któremu zarzucił, że za bardzo skupia się na wątkach homoseksualnych i “nie jest przez to westernem”. Reżyserkę, Jane Campion, nazwał “tylko” kobietą oraz dodał, że z racji płci i pochodzenia nie może ona nic wiedzieć o Dzikim Zachodzie. Wypowiedź została publicznie potępiona, a teraz odniosła się do niej sama Campion. 67-latka postanowiła pokazać Elliottowi, gdzie jego miejsce.

Jane Campion do Sama Elliotta: “Jesteś aktorem, nie kowbojem”

W miniony weekend Jane Campion uczestniczyła w ceremonii rozdania nagród Gildii Reżyserów Amerykańskich. Podczas spotkania z dziennikarzami na czerwonym dywanie nowozelandzka artystka udzieliła wywiadu serwisowi “Variety”, podczas którego dziennikarz zapytał ją, jak zareagowała na słowa krytyki kierowane przez Sama Elliotta. Oto jej odpowiedź:

— Myślę, że Sam Elliott… Cóż, żałuję, że zachował się jak mała p***a (w oryginale bitch – przyp.). I przykro mi, że muszę to powiedzieć wprost, ale on jest aktorem – nie kowbojem. Dziki Zachód to mityczna przestrzeń, a na naszej prerii mamy bardzo dużo miejsca (dla każdego).

Campion rozmawiała też z dziennikarzem portalu “Deadline Hollywood” i przyznała: “To, co zrobił Sam, jest smutne i niefortunne. Za jednym zamachem wykazał się mizoginią, ksenofobią i homofobią. Nie podoba mi się to.”

Podczas tej samej rozmowy reżyserka zażartowała, że “konflikt” z Samem Elliotem powinna rozwiązać w klasycznie westernowy sposób. Z uśmiechem na ustach przyznała, że będzie czekać na Elliotta na planie jego nowego filmu i kiedy wyjdzie z charakteryzatorni, “dorwie go” z Benedictem Cumberbatchem jako Doktorem Strange’em.

Poniżej pełna wypowiedź Elliota na temat “Psich pazurów”:

— Cumberbatch paraduje przed kamerą w muszce i niczym więcej. W tym filmie wszyscy ci pie***eni kowboje tak wyglądali. Biegają z odsłoniętym tyłkiem, bez koszulek, czynią aluzje do homoseksualności przez cały pie***ony film. Kiedy go obejrzałem, pomyślałem sobie: “«Co do c****? W jakim świecie my żyjemy?»”

Za “Psie pazury” Jane Campion nagrodzono brytyjską BAFTĄ, statuetką Gildii Reżyserów Amerykańskich oraz Złotym Globem.

Previous Article
Bruce Willis ma demencję

Bruce Willis cierpi na demencję starczą? Tak twierdzi reżyser, który miał okazję z nim pracować

Next Article
The Umbrella Academy Sezon 3 Data premiery

"The Umbrella Academy", sezon 3. - data premiery, pierwsze zdjęcia

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share