“Batman” triumfuje w kinach, zostawiając konkurencję w tyle. 250 mln USD zysku trzy dni po premierze

Batman Box office
Batman Box office w weekend otwarcia / Foto Prime: Warner, 6th & Idaho, DC Films

Zaledwie trzy dni po swojej premierze “Batman” w reżyserii Matta Reevesa zarobił niemal 250 mln dolarów w kinach. Wygląda na to, że nowy film o przygodach Bruce’a Wayne’a – tym razem utrzymany w mrocznym, noirowym wydaniu – okaże się jednym z największych box-office’owych hitów tego roku.

Batman Box office – ile zarobił nowy film o superbohaterze DC Comics?

“Batman” był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier minionych miesięcy – a może nawet lat. Nikogo nie powinien dziwić sukces, jaki film odniósł w kinach – przy czym warto zaznaczyć, że dopiero w nich zadebiutował. Widowiskowy film akcji z Robertem Pattinsonem może pochwalić się najlepszymi zarobkami w weekend otwarcia w kinach w 2022 roku: od piątku zarobił 248,5 mln dolarów dookoła świata.

W USA i Kanadzie “Batman” zgarnął 51,7 proc. tej kwoty – czyli 128,5 mln USD. Można tu mówić o wielkim przeboju kasowym, nawet jeśli oczekiwania ekspertów były wyższe (powiedzmy: zawyżone). Spekulowano, że do 7 marca “Batman” zainkasuje od 115 do nawet 170 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz od 330 do 475 mln łącznie na tym kontynencie, pod koniec obiegu kinowego.

“Batman” to jeden z największych hitów w garści Warner Bros. od czasu “Jokera” (2019). Film zadebiutował na pierwszym miejscu notowania box office’u w 73 z 74 terytoriów, gdzie został wydany. Największe zyski przyniósł w Wielkiej Brytanii, Australii, Meksyku, Brazylii oraz Francji. Warto też zauważyć, że widowisko nie ukazało się dotąd w Chinach (premiera 18 marca) oraz Japonii (premiera 11 marca). Premierę “Batmana” w Rosji anulowano.

W USA “Batman” pojawił się premierowo na 1. miejscu listy box office’u, wyprzedzając z kretesem takie tytuły jak “Uncharted”, “Pies”, “Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz “Śmierć na Nilu”.

Previous Article
DC Liga Super-Pets Zwiastun

Zobacz zwiastun filmu "DC Liga Super-Pets" - animacji osadzonej w świecie Batmana i Supermana

Next Article
Ant-Man 3 Paul Rudd

"Ant-Man 3": Paul Rudd na planie zdjęciowym w Kalifornii

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share