Amazon szykuje serialowy reboot “Szkoły uwodzenia”

Szkoła uwodzenia serial
Szkoła uwodzenia serial / Foto Prime Movies: Columbia Pictures, Sony Pictures Releasing

Powstaje serialowa adaptacja filmu “Szkoła uwodzenia” z 1999 roku. Komediodramat sprzed ponad dwudziestu lat opowiadał o bogatym i zdemoralizowanym rodzeństwie należącym do nowojorskiej elity. Obraz Rogera Kumble’a uchodzi dziś za jeden z kultowych filmów młodzieżowych. Akcja serialu będzie toczyć się w Waszyngtonie.

Szkoła uwodzenia Serial na podstawie kultowego filmu z lat 90.

Serial “Cruel Intentions” powstanie dla platformy streamingowej IMDb TV, należącej do koncernu Amazon. Jego twórczyniami będą Phoebe Fisher i Sara Goodman. Pierwsza wyprodukowała niedawno dreszczowiec “Assassination Nation”, a druga była scenarzystką “Plotkary” – innej opowieści o dekadenckim życiu nastolatków.

Filmowy oryginał z 1999 roku, w którym wystąpili Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Reese Witherspoon, był luźną adaptacją powieści Pierre’a Choderlosa de Laclosa “Niebezpieczne związki”. Serial podąży tą samą ścieżką, choć nie będzie wiernym rebootem. Akcja osadzona będzie w Waszyngtonie, a bohaterami będą studenci prestiżowego college’u. Po brutalnych otrzęsinach młodzi zrobią wszystko, co w ich mocy, by odbudować swoją reputację. Jedną z postaci w serialu będzie córka wiceprezydenta USA.

Scenariusz pilota nowej “Szkoły uwodzenia” napisze Fisher. Jednym z producentów wykonawczych będzie Neal H. Moritz. To nie pierwszy raz, kiedy w Hollywood trwają prace nad serialową adaptacją filmu. W 2015 roku NBC ogłosiło, że planuje kontynuację “Szkoły uwodzenia” w formie kilkuodcinkowej produkcji telewizyjnej. Sarah Michelle Gellar miała powrócić w tym projekcie jako przebiegła Kathryn Merteuil. Po roku serial anulowano, choć nakręcono już materiały do odcinka pilotażowego.

Realizacją waszyngtońskiego “Cruel Intentions” zajmą się wytwórnie Sony Pictures Television, Amazon Studios i Original Film.

Previous Article
Robert Rodriguez Ben Affleck

Nowy film Roberta Rodrigueza, a w nim Ben Affleck i William Fichtner

Next Article
Mr. Harrigan's Phone film

Donald Sutherland w filmie Ryana Murphy'ego i Jasona Bluma - ekranizacji książki Kinga

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share