“Rebel Moon”: pierwsza grafika koncepcyjna z filmu science-fiction Zacka Snydera

Rebel Moon Zack Snyder
Rebel Moon Zack Snyder kręci widowisko sci-fi dla Netfliksa / Foto Prime: Wikimedia Commons

Jedną z zapowiadanych nowości serwisu Netflix jest film “Rebel Moon” w reżyserii Zacka Snydera. To kosmiczna opowieść, która pomimo swojego gatunku ma przypominać… “Siedmiu samurajów”. Snyder podzielił się z internautami pierwszą grafiką koncepcyjną.

Rebel Moon Zack Snyder reżyserem filmu science-fiction Netfliksa

Zack Snyder podzielił się pierwszą grafiką koncepcyjną ze swojego nowego przedsięwzięcia i zakomunikował, że wkrótce oficjalnie wystartuje okres zdjęć do filmu. Na promocyjnej fotografii widzimy grupę tajemniczych, uzbrojonych postaci. Wszystkie mają na sobie ponure, czarno-czerwone kostiumy; jednej powiewa na plecach peleryna. Grafika utrzymana jest w mrocznej, postapokaliptycznej konwencji.

Akcja “Rebel Moon” będzie toczyła się na “obrzeżach wszechświata”, na planecie, która staje się celem brutalnego i zmasowanego ataku. Jedna z mieszkanek ma ściągnąć do swego rodzinnego domu grupę superżołnierzy, którzy pomogą w uratowaniu kolonii.

Rolę przodującą zagra w filmie Sofia Boutella – aktorka i tancerka, która wsławiła się występami w “Climaxie”, “Kingsmanie: Tajnych służbach” oraz “Mumii”. Niedawno widzieliśmy ją w filmie łączącym horror z kinem akcji – “Więźniach Ghostland”, u boku Nicolasa Cage’a.

Scenariusz “Rebel Moon” przygotowali Zack Snyder, Kurt Johnstad i Shay Hatten. Według zapowiedzi twórców obraz będzie wariacją na temat “Siedmiu samurajów” Kurosawy, tyle że osadzoną w przestrzeni kosmicznej. Snyder deklaruje, że jest olbrzymim fanem stylistyki science-fiction oraz kina przygodowego.

Na razie nie wiadomo, kiedy “Rebel Moon” ukaże się na Netfliksie. Snyder nakręcił też “Armię umarłych” – inną widowiskową produkcję, która zadebiutowała na platformie giganta VOD.

Previous Article
Najlepsze filmy sylwestrowe

Top 5: Najlepsze filmy o tematyce sylwestrowej

Next Article
Strażnicy Galaktyki 3 Zoe Saldana

Zoe Saldana na nowym zdjęciu zza kulis "Strażników Galaktyki 3"

Related Posts
Total
0
Share