Jean-Marc Vallée nie żyje. Zmarł kanadyjski reżyser i laureat nagrody Emmy

Jean-Marc Vallée nie żyje. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zmarł uznany kanadyjski reżyser.
Jean-Marc Vallée nie żyje
Jean-Marc Vallée nie żyje / Foto Prime: Wikimedia Commons

Jean-Marc Vallée nie żyje. W wieku 58 lat zmarł pochodzący z Kanady reżyser, twórca takich produkcji jak “Dzika droga”, “Witaj w klubie” czy “C.R.A.Z.Y.” Pracował również przy uznanych serialach (“Ostre przedmioty”, “Wielkie kłamstewka”).

Jean-Marc Vallée nie żyje. Zmarł twórca “Dzikiej drogi”

Jean-Marc Vallée zmarł opodal Québecu, na zachodzie Kanady. Miał 58 lat. Powód śmierci nie jest na razie znany lub nie został podany mediom. Reżyser zmarł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia. Tragiczne doniesienia przekazał m.in. serwis “Deadline Hollywood”.

Jego żoną była Nadia Live; para doczekała się dwóch synów (Émile, Alex).

Jean-Marc Vallée zadebiutował w 1991 roku swoim krótkim metrażem o tematyce fantastycznej, “Stéréotypes”. Uzyskał on nominację do nagrody dla najlepszego krótkometrażowego dramatu podczas 14. ceremonii rozdania nagród Genie. Pierwszy pełny metraż reżysera, “Czarna lista”, wyszedł cztery lata później i był nominowany do dziewięciu statuetek Genie (przyznawanych przez Kanadyjską Akademię Filmową i Telewizyjną).

Wielki przełom w karierze Kanadyjczyka przyszedł wraz z dramatem obyczajowym “C.R.A.Z.Y.”, który opowiadał o relacji nietypowej, wielodzietnej rodziny. Obraz, w którym wykorzystano muzykę Dawida Bowie’ego i The Rolling Stones, powalczył o nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej; uzyskał też prenominację do Oscara.

Nie żyje Jean-Marc Vallée. Odszedł w wieku 58 lat

W 2013 r. Jean-Marc Vallée zyskał uznanie dzięki dramatowi “Witaj w klubie”, w którym Matthew McConaughey zagrał mężczyznę dowiadującego się, że jest nosicielem wirusa HIV. Za montaż tego filmu Kanadyjczyk był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. Inne znane produkcje reżysera to “Dzika droga” (w roli głównej Reese Witherspoon) oraz “Destrukcja” z Jakiem Gyllenhaalem. Za pracę przy serialu “Wielkie kłamstewka” Vallée został uhonorowany statuetką Emmy.

W 2018 roku Jean-Marc Vallée wyreżyserował osiem odcinków serialu “Ostre przedmioty” z Amy Adams. Przed śmiercią planował zrealizować dramat o nastolatku, który wraca z rehabilitacji do domu i musi mierzyć się z demonami przeszłości. Rolę główną miał zagrać Fin Argus. Nie wiadomo, czy film zostanie ukończony.

Previous Article
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - zobacz scenę otwierającą film za darmo na YouTubie

Next Article
Bridgertonowie sezon 2 kiedy

"Bridgertonowie", sezon 2.: znamy datę premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share