Avan Jogia wypowiada się na temat sequela filmu “Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City sequel
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City – co wiemy o sequelu? / Foto Prime: Wikimedia Commons

Avan Jogia – gwiazdor nowego horroru akcji “Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” – odniósł się do kwestii kontynuacji filmu. Widowiskowa produkcja dopiero co ukazała się w kinach amerykańskich, a w Polsce odnotuje premierę 3 grudnia. O możliwym sequelu już teraz wypowiadają się aktorzy i reżyser.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City Sequel filmu – co mówią aktorzy i reżyser?

Reżyser “Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”, Johannes Roberts, ma na koncie wiele innych horrorów – m.in. “Nieznajomych: Ofiarowanie” czy “Podwodną pułapkę”. Niedawno 45-latek zapowiedział, że jeśli studio da zielone światło na realizację sequela i zostanie on zaproszony do ponownej współpracy, chciałby, aby w scenariusz wpleciono wydarzenia znane z gier wytwórni Capcom: “Resident Evil 4” lub “Resident Evil Code: Veronica”.

Aktor Robbie Amell – który występuje w “Witajcie…” jako Chris Redfield – pół żartem, pół serio wyznał, że chciałby wrócić w kontynuacji i odegrać w niej kultową scenę z gry “Resident Evil 5”, w której jego bohater uderza pięścią w wielki głaz.

W wywiadzie dla serwisu “The Hollywood Reporter” Avan Jogia został zapytany o swój nowy film. Aktor bardzo pośrednio odniósł się do tematu możliwego sequela:

— Pracuję w branży rozrywkowej już piętnaście lat i bardzo dobrze wiem, jak wyglądają procedury, zanim de facto powstanie kontynuacja. Na razie cieszymy się, że wyszedł film, który powstał z myślą o fanach, i który dobrze reprezentuje aspekt horrorowy gier z serii “Resident Evil”. Na całe szczęście ten cykl ma duże “zasoby”, z których można czerpać w przyszłości. Nie brakuje w nim rozwiązań fabularnych, które mogą być częścią przyszłego scenariusza filmowego.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City Sequel filmu ma szansę powstać

Wygląda na to, że sequel nie jest niemożliwy; być może trwają już rozmowy na temat projektu kontynuującego “Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”.

Avan Jogia pojawia się w filmie jako Leon S. Kennedy, policjant pracujący w tytułowym mieście. W obsadzie znajdują się też Amell (grający Redfielda), Kaya Scodelario (jako Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Tom Hopper (Albert Wesker), Donal Logue (Brian Irons), Lily Gao (Ada Wong) oraz Neal McDonough (William Birkin).

W poprzednich odsłonach filmowej serii “Resident Evil” grali m.in. Milla Jovovich, Shawn Roberts, Ali Larter, Oded Fehr, Sienna Guillory, Iain Glen, Eric Mabius i Michelle Rodriguez.

Previous Article
Enola Holmes 2 Henry Cavill

Henry Cavill zakończył pracę na planie zdjęciowym "Enoli Holmes 2"

Next Article
Pam & Tommy Taylor Schilling

Gwiazda "Orange Is the New Black" Taylor Schilling jako biseksualna aktorka pornograficzna

Related Posts
Total
0
Share