Alec Baldwin w ogniu krytyki: postrzelił dwie osoby na planie filmowym. Nie żyje operatorka zdjęć

Alec Baldwin zastrzelił
Alec Baldwin zastrzelił kobietę na planie filmowym / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

W Nowym Meksyku doszło do śmiertelnego incydentu z użyciem broni palnej. Na planie filmowym nowego westernu postrzelono dwie osoby – jedna z nich poniosła śmierć. Odpowiedzialny za zbrodnię jest aktor Alec Baldwin.

Alec Baldwin zastrzelił kobietę na planie filmowym

Wypadek miał miejsce na planie westernu “Rust” w reżyserii Joela Souzy. Sam reżyser został postrzelony i trafił do szpitala. Przeżył, choć nie wiadomo, w jakim stanie się znajduje. Mniej szczęścia miała operatorka zdjęć, Halyna Hutchins.

Kobieta została przetransportowana do szpitala w Albuquerque, ale pomimo interwencji lekarskiej nie udało się jej uratować. Zmarła wkrótce po postrzale – miała czterdzieści dwa lata.

Na planie doszło ponoć do “tragicznego wypadku”. Alec Baldwin korzystał z rekwizytu filmowego, którym była broń palna. Została ona odbezpieczona przez aktora, który następnie celował do reżysera i operatorki zdjęć (nie wiadomo, dlaczego akurat do nich).

Rzecznik biura szeryfa w mieście Santa Fe poinformował, że Baldwin został wzięty na przesłuchanie, a następnie wypuszczony na wolność. Nie aresztowano go i nie postawiono mu zarzutów. Gildia Operatorów Filmowych wyraziła ubolewanie nad śmiercią Halyny Hutchins, a produkcja filmu “Rust” została wstrzymana.

Obraz kręcono w obiekcie o nazwie Bonanza Creek Ranch, który często “występuje” w filmowych westernach. W obsadzie “Rust”, poza Baldwinem, znajdują się Jensen Ackles, Travis Fimmel, Frances Fisher i Todd Bryant.

Previous Article
Ambulance zwiastun

Zwiastun thrillera "Ambulance" w reżyserii Michaela Baya. W roli głównej Jake Gyllenhaal

Next Article
Najlepsze seriale wojenne

Top 10: najlepsze seriale wojenne

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share