ZWIASTUN: “Mój przyjaciel wampir”. Animacja dla młodszych widzów w sam raz na halloween

Mój przyjaciel wampir
Mój przyjaciel wampir Zwiastun / Foto AZN: Kino Świat, Autochenille Prod., StudioCanal, France 3 Cinéma, Panache Prod., Compagnie Cinématographique

Studio Kino Świat zaprezentowało zwiastun nowego filmu “Mój przyjaciel wampir”. Kreskówka powstała metodą tradycyjnej animacji ukaże się w Polsce tuż przed świętem halloween, 29 października. To idealna propozycja na wspólny seans z najmłodszymi.

Mój przyjaciel wampir Zwiastun komedii animowanej

Film o nietypowej przyjaźni nigdy niestarzejącego się wampira, uwięzionego w ciele dziesięciolatka, oraz sieroty jest francusko-belgijską koprodukcją. W realizacji obrazu uczestniczyły m.in. StudioCanal i spółka telewizyjna France 3 Cinéma. “Mój przyjaciel wampir” bazuje na serii książek o tytułowym Wampirku, których autorką jest Angela Sommer-Bodenburg.

W przeszłości powstała już animowana adaptacja wydawnictw pisarki. Mowa o kreskówce “Między nami wampirami” z 2017 roku, za którą odpowiadali Richard Claus i Karsten Kiilerich.

Film “Mój przyjaciel wampir” ukaże się w polskich kinach 29 października, a polski dystrybutor już teraz wróży mu doskonałą sprzedaż biletów, dodając: “to komedia, która rozśmieszy nawet umarlaka”. Opis fabuły dostępny na stronie Kino Świat:

— Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnętrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomka, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół.

W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michała, ale też przyciągnie uwagę Kwadry – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

Mój przyjaciel wampir Zwiastun – wideo

Previous Article
Hot Seat Mel Gibson

Mel Gibson znów uratuje świat. Znamy szczegóły fabularne jego nowego filmu, "Hot Seat"

Next Article
Sukcesja sezon 3 kiedy

Premiera: 3. sezon serialu "Sukcesja" już dostępny w HBO GO

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share