Ridley Scott potwierdza: trwają prace nad scenariuszem do “Gladiatora 2”

Gladiator 2
Gladiator 2 – co wiemy o filmie? / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Ridley Scott zapowiada nadejście filmu “Gladiator 2”. Kontynuacja jego przeboju z 2000 roku na razie znajduje się na etapie przygotowań – ponoć trwają prace nad konstrukcją fabuły. 83-letni reżyser obiecuje, że “Gladiator 2” stanie się dla niego priorytetem, gdy nakręcony zostanie już film historyczny “Kitbag”, opowiadający o losach Napoleona Bonapartego.

Gladiator 2 – co wiemy o filmie?

W wywiadzie dla magazynu “Empire” Ridley Scott ujawnił, że scenariusz do filmu “Gladiator 2” powstaje właśnie teraz i jest projektem szczególnie ważnym dla reżysera. O sequelu po raz pierwszy usłyszeliśmy jesienią 2018 roku, kiedy okazało się, że jego bohaterem będzie Lucjusz – syn Lucilli i siostrzeniec Kommodusa. Postać pojawiła się w pierwszym “Gladiatorze”, gdzie została ocalona przez Maximusa (w tej roli Russell Crowe).

Na temat filmu wypowiedzieli się niedawno producenci Walter F. Parkes i Laurie MacDonald, którzy zdradzili, że kontynuacja działaby się około dwadzieścia pięć lat po wydarzeniach z “jedynki”. Ponoć w prace nad “Gladiatorem 2” został już zaangażowany Joaquin Phoenix.

Jednak pierwszy klaps na planie zdjęciowym będzie mógł paść dopiero, kiedy ukończony zostanie film “Kitbag” o Napoleonie. Zgodnie z zapowiedzią będzie on “oryginalnym i bardzo osobistym wglądem w życie prywatne Napoleona Bonapartego”. Projekt ma skupić się na młodzieńczych latach francuskiego męża stanu i jego drodze do władzy. Bohaterką filmu będzie też żona Napoleona, Józefina de Beauharnais. W rolach głównych zobaczymy Joaquina Phoeniksa i Jodie Comer.

Filmografię Scotta zamyka dramat historyczny “Ostatni pojedynek” z udziałem Bena Afflecka i Matt Damona.

Previous Article
Lux Aeterna Gaspar Noe

Plakat filmu "Lux Æterna" - nowej pozycji w dorobku Gaspara Noé

Next Article
Regé-Jean Page i bracia Russo

Brylował w "Bridgertonach", teraz będzie pracował z twórcami filmu "Avengers: Koniec gry"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share