Ridley Scott potwierdza: trwają prace nad scenariuszem do “Gladiatora 2”

Gladiator 2
Gladiator 2 – co wiemy o filmie? / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Ridley Scott zapowiada nadejście filmu “Gladiator 2”. Kontynuacja jego przeboju z 2000 roku na razie znajduje się na etapie przygotowań – ponoć trwają prace nad konstrukcją fabuły. 83-letni reżyser obiecuje, że “Gladiator 2” stanie się dla niego priorytetem, gdy nakręcony zostanie już film historyczny “Kitbag”, opowiadający o losach Napoleona Bonapartego.

Gladiator 2 – co wiemy o filmie?

W wywiadzie dla magazynu “Empire” Ridley Scott ujawnił, że scenariusz do filmu “Gladiator 2” powstaje właśnie teraz i jest projektem szczególnie ważnym dla reżysera. O sequelu po raz pierwszy usłyszeliśmy jesienią 2018 roku, kiedy okazało się, że jego bohaterem będzie Lucjusz – syn Lucilli i siostrzeniec Kommodusa. Postać pojawiła się w pierwszym “Gladiatorze”, gdzie została ocalona przez Maximusa (w tej roli Russell Crowe).

Na temat filmu wypowiedzieli się niedawno producenci Walter F. Parkes i Laurie MacDonald, którzy zdradzili, że kontynuacja działaby się około dwadzieścia pięć lat po wydarzeniach z “jedynki”. Ponoć w prace nad “Gladiatorem 2” został już zaangażowany Joaquin Phoenix.

Jednak pierwszy klaps na planie zdjęciowym będzie mógł paść dopiero, kiedy ukończony zostanie film “Kitbag” o Napoleonie. Zgodnie z zapowiedzią będzie on “oryginalnym i bardzo osobistym wglądem w życie prywatne Napoleona Bonapartego”. Projekt ma skupić się na młodzieńczych latach francuskiego męża stanu i jego drodze do władzy. Bohaterką filmu będzie też żona Napoleona, Józefina de Beauharnais. W rolach głównych zobaczymy Joaquina Phoeniksa i Jodie Comer.

Filmografię Scotta zamyka dramat historyczny “Ostatni pojedynek” z udziałem Bena Afflecka i Matt Damona.

Previous Article
Lux Aeterna Gaspar Noe

Plakat filmu "Lux Æterna" - nowej pozycji w dorobku Gaspara Noé

Next Article
Regé-Jean Page i bracia Russo

Brylował w "Bridgertonach", teraz będzie pracował z twórcami filmu "Avengers: Koniec gry"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share