Stanley Tucci legendarnym producentem muzycznym w filmowej biografii o Whitney Houston

Stanley Tucci I Wanna Dance with Somebody
Stanley Tucci I Wanna Dance with Somebody / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Stanley Tucci (“Supernova”) wcieli się w legendarnego producenta muzycznego Clive’a Davisa. 60-letni aktor wystąpi jako laureat nagród Grammy w filmie “I Wanna Dance with Somebody”, opowiadającym o życiu Whitney Houston. Rolę gwiazdy muzyki pop i R&B otrzymała Naomi Ackie, czyli Jannah z blockbustera “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Scenariusz muzycznej produkcji przygotował Anthony McCarten – odpowiedzialny za fabułę do innej filmowej biografii, “Bohemian Rhapsody”.

Stanley Tucci I Wanna Dance with Somebody – rośnie obsada filmu

McCarten ma na swoim koncie cztery nominacje do Oscara, a za sprawą skryptu do “Bohemian Rhapsody” (o życiu Freddiego Mercury’ego) walczył o nagrodę BAFTA. W Hollywood już teraz mówi się, że scenariusz “I Wanna Dance with Somebody” również może zostać doceniony przez Akademię Filmową.

Stanley Tucci wystąpi w filmie jako Clive Davis – producent muzyczny, biznesmen i prawnik, dzięki któremu Whitney Houston podpisała kontrakt z wytwórnią Arista Records. Legenda branży fonograficznej ma na koncie pięć statuetek Grammy. W 2000 roku Davis został włączony do Rock and Roll Hall of Fame, jako jeden z nielicznych przedstawicieli branży niebędących wokalistami.

Tucci i Davis są do siebie podobni, a aktor ma doświadczenie w pracy przy filmach muzycznych. Widzieliśmy go między innymi w “Burlesce” (z Cher i Christiną Aguilerą), “Pięknej i Bestii” (2017) czy komedii “Zatańcz ze mną”. Niedawno Tucci zdobył serca krytyków dzięki roli chorującego na demencję mężczyzny w filmie “Supernova”.

Stanley Tucci I Wanna Dance with Somebody – nowe nazwisko w obsadzie filmu o Houston

Biografię “I Wanna Dance with Somebody” reżyseruje Kasi Lemmons – była aktorka, która coraz częściej pracuje także za kamerą. Jej ostatnia, historyczna produkcja, “Harriet”, była nominowana do Oscara za główną rolę żeńską (w wykonaniu Cynthii Erivo).

Naomi Ackie występuje w “I Wanna Dance with Somebody” jako Whitney Houston, Ashton Sanders (“Moonlight”) pojawi się jako Bobby Brown, Moses Ingram – jako Robyn Crawford, a Lance A. Williams – jako Gerry Griffith. Premierę muzycznego widowiska zaplanowano na 2022 rok.

Film będzie emocjonującą podróżą przez życie Houston, często uważanej za najlepszą wokalistkę rhythmandbluesową w historii. Tytuł odnosi się, oczywiście, do jednego z największych przebojów piosenkarki. Houston zmarła w 2012 roku, w wieku 48 lat. Powodem śmierci miało być “przypadkowe utonięcie”.

Previous Article
Festiwal Filmowy w Gdyni

Złote Lwy 2021 - nagrody po festiwalu w Gdyni. Wśród laureatów Holland i Matuszyński

Next Article
John Cena i Kathy Bates

John Cena i Kathy Bates w politycznym thrillerze o wyborach prezydenckich

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share