Kevin Bacon wraca do kina grozy. Zagra w filmie o horrorach terapii konwersyjnej

Whistler Camp
Whistler Camp Kevin Bacon w filmie Blumhouse’a / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons; Flickr.com/photos/sagindie

Kevin Bacon dołączył do obsady filmu grozy „Whistler Camp”, który opowiada o koszmarze terapii konwersyjnej. Aktor, znany ze swoich wczesnych występów w „Piątku, trzynastego” i „Wstrząsach”, jest jednym z pierwszych, których nazwiska wiązane są z projektem wytwórni Blumhouse.

Whistler Camp Kevin Bacon w filmie wytwórni Blumhouse

Niedawno obsadę filmu zasilił Theo Germaine – niebinarny aktor, który w latach 2019–2020 pojawiał się w serialu Ryana Murphy’ego „Wybory Paytona Hobarta”, jako licealista James Sullivan. Ponoć Germaine zagra w „Whistler Camp” jedną z kluczowych postaci. Teraz okazuje się, że do grona aktorów dołączył hollywoodzki gwiazdor Kevin Bacon.

Nie wiadomo, kim będzie bohater grany przez Bacona, ale to pewne, że rola będzie wyrazista. Serwis „Deadline Hollywood” donosi, że charakterystyczny aktor będzie pełnił też rolę producenta wykonawczego „Whistler Camp”.

Obraz powstaje dzięki wytwórni Blumhouse Productions, której prezesem jest trzykrotnie nominowany do Oscara Jason Blum (producent „Uciekaj!”, „Whiplash” czy „Niewidzialnego człowieka”). W filmie ukazane zostaną negatywne skutki prób „wyleczenia” z homoseksualnej orientacji.

Whistler Camp Film o koszmarze terapii konwersyjnej

„Whistler Camp” zapowiadany jest jako opowieść o „gejowskiej emancypacji” i na razie wiemy jedynie, że toczy się na obozie oferującym terapię konwersyjną. Bohaterami będą więc homoseksualni mężczyźni, którzy wbrew sobie uczestniczą w praktyce mającej na celu „uleczenie” z pociągu do innych osób tej samej płci. Zgodnie ze współczesnymi standardami lekarskimi terapia konwersyjna uchodzi za oszustwo medyczne i pseudonaukowy zabieg. Międzynarodowa organizacja IRCT wprost nazywa terapię torturą.

Producentami filmu są Blum oraz Michael Aguilar („Dom grozy”). Scenariusz przygotował John Logan. Ma on na koncie trzy nominacje do Oscara: za skrypty do „Aviatora” (2004), „Hugo” Martina Scorsese (2011) oraz „Gladiatora” (2000). „Whistler Camp” będzie debiutem reżyserskim Logana. 59-latek napisał w przeszłości scenopisy takich horrorów, jak „Obcy: Przymierze” i „Nietoperze”. Odpowiadał też za fabułę bondowskich superprodukcji „Skyfall” oraz „Spectre”.

Twórcy zaznaczają, że tytuł „Whistler Camp” nie jest ostateczny i może się zmienić.

Previous Article
Lucyfer film

Film pełnometrażowy jako kontynuacja „Lucyfera”? Lauren German marzy o komedii w stylu „Nagiej broni”

Next Article
Super Mario Bros. film

Chris Pratt, Anya Taylor-Joy i Jack Black w ekranizacji "Super Mario Bros."

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share