“The Electrical Life of Louis Wain”: Benedict Cumberbatch w zwiastunie filmu

The Electrical Life of Louis Wain
The Electrical Life of Louis Wain Zwiastun filmu / Foto Prime Movies: Amazon Studios, StudioCanal

Olśniewający i mieniący się żywymi kolorami zwiastun filmu “The Electrical Life of Louis Wain” właśnie wylądował na YouTubie. Klip promuje dramat biograficzny o losach brytyjskiego rysownika Louisa Waina, który zasłynął dzięki pracom przedstawiającym koty i kocięta. W roli ekscentrycznego artysty pojawia się Benedict Cumberbatch, a na ekranie towarzyszą mu Claire Foy i Andrea Riseborough.

The Electrical Life of Louis Wain Zwiastun filmu

Film o życiu Waina został przygotowany przez wytwórnie StudioCanal, Amazon Studios, Film4, Shoebox oraz SunnyMarch. W brytyjsko-amerykańskiej koprodukcji Benedict Cumberbatch wciela się w postać tytułowego artysty, który przykuł uwagę dzięki nietypowym rysunkom – tworzył “portrety” spersonifikowanych kotów o wielkich oczach. Na początku miesiąca film miał swoją premierę na festiwalu Telluride.

Dramat “The Electrical Life of Louis Wain” ma formułę filmu historycznego i toczy się między latami 90. XIX wieku a 30. XX wieku. Grany przez Cumberbatcha Wain przedstawiony zostaje jako niezwykle uzdolniony, ale pogubiony artysta, zafascynowany “tajemnicami tego świata”. Duże znaczenie dla filmu ma związek Waina z Emily Richardson-Wain – miłością jego życia. Postać ukochanej zagrała Claire Foy (“The Crown”).

Jamie Demetriou (“Cruella”, “Paddington 2”) pojawia się w filmie jako Richard Caton Woodville – malarz scen batalistycznych, którego prace wystawiono w Royal Academy oraz Tate Gallery. Andrea Riseborough, znana z horrorów “Possessor” i “Mandy”, gra siostrę Waina, Caroline. W obsadzie wyróżniają się ponadto takie nazwiska, jak Taika Waititi, Toby Jones, Nick Cave, Richard Ayoade, Hayley Squires, Stacy Martin, Julian Barratt, Sharon Rooney i Olivier Richters. Aimee Lou Wood – znana z bijącego rekordy popularności serialu Netfliksa “Sex Education” – występuje jako Claire, jedna z młodszych sióstr rysownika.

Recenzje filmu “The Electrical Life of Louis Wain”, które ukazały się dotąd w sieci, chwalą właśnie aktorski ansambl i znakomite kreacje niektórych odtwórców.

Film zostanie wprowadzony do kin 22 października 2021 roku, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Premierę w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Nowej Zelandii i Francji zaplanowano na pierwszy kwartał 2022. 5 listopada obraz ma pojawić się na platformie Amazon Prime Video – nie wiadomo czy również w Polsce.

Reżyserem filmu “The Electrical Life of Louis Wain” jest Will Sharpe.

Previous Article
W lesie dziś nie zaśnie nikt 2

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - znamy datę premiery na Netfliksie

Next Article
Christina Aguilera Rodzina Addamsów 2

Christina Aguilera nagrała motyw muzyczny do "Rodziny Addamsów 2" - posłuchajcie fragmentu piosenki

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share