David Cronenberg nie żyje – na szczęście tylko w fikcyjnym filmie

David Cronenberg nie żyje
David Cronenberg nie żyje – na szczęście tylko w fikcyjnym filmie / Foto Prime Movies: SuperRare.com

David Cronenberg nie żyje – na szczęście jedynie w fikcyjnym filmie o wymownym tytule “The Death of David Cronenberg”. Kanadyjski prowokator wystąpił w nowym krótkim metrażu, który postawi na nogi niejednego fana. To jedno z jego najbardziej kuriozalnych i zaskakujących przedsięwzięć.

David Cronenberg nie żyje, ale tylko w filmie. Nietypowy eksperyment medialny

Film, który ukazał się na stronie serwisu crowdfundingowego SuperRare, trwa zaledwie minutę i został wyreżyserowany przez córkę Cronenberga, Caitlin. Można go również zobaczyć na Instagramie 36-latki, gdzie chwalony jest przez reżyserki Jen i Sylvię Soska, Catherine Reitman czy Rushkę Bergman.

Caitlin Cronenberg jest utytułowaną fotografką i laureatką nagrody CAFA (Canadian Arts and Fashion Award). W filmie “The Death of David Cronenberg” tytułowy bohater odkrywa, że w łóżku leży jego własne, pozbawione życia ciało. Zamiast panikować, artysta wpełza do pościeli, całuje twarz zmarłego – siebie – i go obejmuje.

Według Caitlin Cronenberg film porusza takie tematy, jak transformacja ludzkiego ciała, śmiertelność oraz “metamorfoza życia i śmierci”. Surrealistyczny projekt, choć niektórym widzom może wydać się szokujący, stanowi kwintesencję twórczości starszego Cronenberga, który ma w swoim dorobku wiele kontrowersyjnych produkcji (“Nagi lunch”, “Wideodrom”, “Crash: Niebezpieczne pożądanie”, “Dreszcze”).

Na stronie SuperRare prowadzona jest aukcja, a film “The Death of David Cronenberg” można wykupić w wersji cyfrowej. W tym samym serwisie istnieje możliwość licytowania wielu innych nietypowych projektów filmowych oraz dzieł sztuki.

David Cronenberg wciąż pracuje nad filmem pełnometrażowym “Crimes of the Future”. W sierpniu na planie zdjęciowym w Grecji miał paść pierwszy klaps, a przed kamerą wystąpił między innymi Viggo Mortensen. Według gwiazdora w “Crimes of the Future” reżyser powraca do stylistyki horroru cielesnego, ale przez film przeplata się też wątek typowy kinu noir. Producentem filmu jest Robert Lantos, który współpracował z Cronenbergiem między innymi przy widowisku “eXistenZ”.

Caitling Cronenberg nie jest jedynym dzieckiem 78-letniego reżysera, które zostało artystą. Syn twórcy “Muchy”, Brandon Cronenberg, realizuje obecnie serial “Super-Cannes”, który będzie adaptacją powieści J.G. Ballarda.

Previous Article
Cry Macho Arnold Schwarzenegger

To Schwarzenegger miał zagrać w filmie "Cry Macho" - nie Eastwood. Co poszło nie tak?

Next Article
Peacemaker teaser

"Peacemaker": pierwszy teaser serialu z Johnem Ceną

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share