Serialowy “Koszmar minionego lata” – oficjalny plakat, zwiastun

Koszmar minionego lata serial
Koszmar minionego lata serial – plakat / Foto Prime Movies: Amazon Prime Video

Amazon udostępnił w sieci oficjalny plakat serialu “Koszmar minionego lata” (oryg. “I Know What You Did Last Summer”), stanowiącego adaptację książki Lois Duncan z lat siedemdziesiątych. Twórcy zapowiadają, że odcinkowa produkcja będzie uwspółcześnioną wariacją kultowej powieści. Serial powstał z myślą o emisji na portalu VOD Amazon Prime Video.

Poprzednia ekranizacja książki o tym samym tytule ukazała się w 1997 roku. W filmie wystąpiła plejada gwiazd młodego pokolenia: Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Freddie Prinze Jr., Jennifer Love Hewitt i Johnny Galecki.

Koszmar minionego lata serial – oficjalny plakat

Plakat serialu “Koszmar minionego lata” wzorowany jest posterach, które promowały horrory typu slasher w latach dziewięćdziesiątych (takich jak “Krzyk” czy “Ulice strachu”). Widzimy na nim twarze członków obsady, wymazane miodem. Motyw miodu przewinął się już w zwiastunie serialu sprzed kilku dni, choć na razie nie wiadomo, co oznacza.

Koszmar minionego lata serial
Koszmar minionego lata serial / Foto AZN: Amazon Prime Video

W Stanach Zjednoczonych pierwsze cztery odcinki “Koszmaru minionego lata” zadebiutują 15 października w serwisie streamingowym Prime Video. Kolejne epizody będą ukazywały się w każdy kolejny piątek. Wiadomo, że finał sezonu pierwszego zaplanowano na 12 listopada. Nie jest znana data polskiej premiery.

W ubiegłym roku “Variety” ujawniło, że pilota serialu wyreżyserował Craig William Macneill, który pracował między innymi przy serialach “Channel Zero”, “Westworld” i “Chilling Adventures of Sabrina”. Jego film “Lizzie”, z Kristen Stewart i Chloë Sevigny, walczył o Główną Nagrodę Jury podczas festiwalu Sundance.

Koszmar minionego lata serial – zwiastun, premiera

W serialu “Koszmar minionego lata” występują: Madison Iseman (“Jumanji: Przygoda w dżungli”), Brianne Tju (telewizyjny “Krzyk”), Ezekiel Goodman, Ashley Moore, Sebastian Amoruso, Fiona Rene (“Głębia strachu”), Cassie Beck (“Pose”), Brooke Bloom (“Historia małżeńska”), Bill Heck (“Ballada o Busterze Scruggsie”), Sonya Balmores (“Inhumans”), Spencer Sutherland oraz Chrissie Fit.

Akcja serialu toczy się w miasteczku pełnym sekretów. Grupa nastolatków uczestniczy w wypadku drogowym, w wyniku którego ginie przypadkowy mężczyzna. Rok później, tuż przed zakończeniem liceum, młodzi bohaterowie są prześladowani przez tajemniczego zabójcę z hakiem rybackim.

Za realizację nowej odsłony “I Know What You Did Last Summer” odpowiadają wytwórnie Amazon Studios i Sony Pictures Television. Scenariusze kilku odcinków przygotowała Sara Goodman. Wśród producentów wykonawczych wymieniani są: reżyser filmu “Wcielenie” James Wan, Neal H. Moritz, Goodman, Rob Hackett, Erik Feig, Michael Clear, Shay Hatten i Pavun Shetty. Moritz wyprodukował w przeszłości takie filmy, jak “Koszmar minionego lata” (1997), “Koszmar następnego lata” (1998), “Ulice strachu” (’98), “Szkoła uwodzenia” (’99) czy “Szybcy i wściekli 9” (2021).

Previous Article
Zaułek koszmarów zdjęcia

Bradley Cooper i Willem Dafoe na pierwszych zdjęciach z filmu "Zaułek koszmarów" del Toro

Next Article
Mała Wielka Stopa 2 premiera

Premiera. "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła" już w polskich kinach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share