Wszystko, co musicie wiedzieć o filmie “Dziewczyny z Dubaju” i tzw. aferze dubajskiej

Dziewczyny z Dubaju fakty
Dziewczyny z Dubaju fakty o filmie i aferze dubajskiej / Foto Prime Movies: Kino Świat

Film “Dziewczyny z Dubaju”, produkowany jest przez Dodę oraz jej męża Emila Stępnia, od wielu miesięcy wywołuje gorące emocje. Jego bohaterka, młoda dziennikarka, rusza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zostaje ekskluzywną damą do towarzystwa. W tle tzw. “Afera dubajska”.

Premiera “Dziewczyn z Dubaju” zaplanowana została na jesień tego roku. Oparty na książce Piotra Krysiaka obraz z pewnością wywoła mnóstwo kontrowersji po wejściu do kin. Zanim to nastąpi, warto dowiedzieć się, na czym właściwie polegała afera dubajska.

Dziewczyny z Dubaju fakty. Afera dubajska zainspirowała film

Afera dubajska wybuchła w 2014 roku. Ujawniono nazwiska znanych Polek, które za pieniądze uprawiały seks z arabskimi szejkami.

Twórcy filmu “Dziewczyny z Dubaju” przeprowadzili wnikliwe śledztwo, które pomogło im zgłębić głośną przed paroma laty sprawę. W toku blisko dwuletniej preprodukcji ekipa Doroty Rabczewskiej miała prowadzić dziesiątki wywiadów nie tylko z modelkami, uczestniczącymi w wyjazdach sponsorowanych do Dubaju, ale też z ich rodzinami i z samymi klientami kobiet – na ogół bardzo wpływowymi mężczyznami.

W toku dochodzenia, przy którym brał udział między innymi Mitja Okorn (“Listy do M.”, “Planeta Singli”), odkryto, że skala afery dubajskiej była większa, niż z początku twierdzono. W kursach do Dubaju brały udział nie tylko modelki czy zwyciężczynie konkursów miss, ale też piosenkarki i gwiazdy ekranu. Klientami byli natomiast politycy czy duchowni. Z usług polskich sutenerów korzystali miliarderzy, członkowie rodziny królewskiej z Arabii Saudyjskiej, sportowcy. Wiele z tych osób miało powiązania ze światem przestępczym.

Twórcy filmu “Dziewczyny z Dubaju” rozmawiali z uczestniczkami na temat ich doświadczeń. Kobiety brały udział w wystawnych przyjęciach, które często kończyły się orgiami. Przez kilka dni musiały zaspokajać potrzeby erotyczne klientów – nierzadko też wyuzdane fetysze. Proces rekrutacji był stosunkowo prosty: seksmenadżerowie kontaktowali się z agencjami modelek lub szukali młodych dziewcząt na portalach społecznościowych. Zachęcone ofertą łatwych pieniędzy młode kobiety brały potem udział w przyjęciach na jachtach, w luksusowych hotelach lub obrzydliwe bogatych willach.

Partnerzy kobiet – nazywanych często “dubajkami” – wierzyli, że te wyjeżdżały za granicę w sprawach zawodowych. Producentom filmu udało się wpaść na trop agencji modelingu, która współpracowała z rosyjskim oligarchą i rekrutowała do pracy nieletnie dziewczyny. Podczas jednego z wyjazdów zgwałcono i zamordowano hostessę, która nie skończyła jeszcze osiemnastego roku życia.

Dziewczyny z Dubaju – wszystko co wiemy o aferze dubajskiej

Afera dubajska przyniosła dla wielu uczestniczek wyjazdów opłakane konsekwencje. Te silniejsze usunęły swoje profile w mediach społecznościowych i spróbowały zacząć życie “od nowa”. Inne zaś uciekły w alkohol lub narkotyki. Twórcy filmu “Dziewczyny z Dubaju” odkryli ponadto, że niektóre z młodych kobiet nie wytrzymały presji i popełniły samobójstwo.

Polski dystrybutor, Kino Świat, tak zapowiada nadchodzącą premierę:

— Czy wśród osób, które obserwujecie na Instagramie, są “dubajki”? Czy dobrobyt, w który opływają znane osoby, na pewno jest okupiony ciężką pracą? Jaką cenę trzeba zapłacić za ekskluzywne życie i szybkie pieniądze? Ile można stracić w pogoni za luksusem? Odpowiedzi szukajcie w filmie, który demaskuje świat sponsoringu i prostytucji w polskim show-biznesie. “Dziewczyny z Dubaju” – wkrótce w kinach.

Film “Dziewczyny z Dubaju” wyprodukowali Emil Stępień i Dorota Rabczewska (“Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, “Pitbull. Ostatni pies”). Reżyserią zajęła się Maria Sadowska – twórczyni nagradzanego dramatu biograficznego “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

W filmie występują: Paulina Gałązka (“Juliusz”), Giulio Berruti (“Walking on Sunshine”, “Monte Carlo”), Katarzyna Sawczuk (“Jak zostać gwiazdą”, “Córki dancingu”), Olga Kalicka (“Rodzinka.pl”), Anna Karczmarczyk (“Galerianki”), Katarzyna Figura (“7 uczuć”), Jan Englert (“Bogowie”), Beata Ścibakówna (“Układ zamknięty”), Józef Pawłowski (“Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Iacopo Ricciotti (“Giorno di gloria”), Andrea Preti (“Un nemico che ti vuole bene”), Luca Molinari (“The Lady from the Sea”).

Źródło: Kino Świat

Previous Article
Wcielenie recenzja

"Wcielenie" – recenzja. Głupi żart, efekciarski i zniekształcony gatunkowo film

Next Article
Colin Farrell Pingwin

Spin-off "Batmana" o postaci Pingwina. Ruszają prace nad serialem HBO Max

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share