Box office: “West Side Story” zalicza porażkę komercyjną w USA

Box-office West Side Story
Box-office West Side Story klapą finansową w USA / Foto Prime: 20th Century Studios, Amblin, TSG Entert.

Film muzyczny “West Side Story” w reżyserii Stevena Spielberga okazał się – przynajmniej na razie – klapą komercyjną w Stanach Zjednoczonych. Widowisko zarobiło zaledwie 10 mln USD, co jest kiepskim wynikiem, biorąc pod uwagę kultowe nazwisko twórcy. Adaptacja musicalu broadwayowskiego ukazała się także w Polsce – premiera miała miejsce 10 grudnia.

Box-office West Side Story klapą finansową w USA

Film ukazał się w kinach w miniony weekend. Początkowo przewidywano, że zarobi od 12 do 17 mln dolarów w USA i Kanadzie. Portal “Boxoffice Pro” wróżył musicalowi większy sukces i weekendowe zarobki na poziomie 14–22 mln USD. Niestety, te szacunki szybko trzeba było obniżyć. Po pokazach przedpremierowych okazało się, że “West Side Story” zarobiło jedynie 800 tys. dolarów w Ameryce Północnej.

W dniu premiery do “portfela” twórców wpłynęło 4,1 mln dolarów, a pod koniec weekendu – 10,5 mln. Film został uznany za fiasko i poniósł klapę komercyjną. Serwisy filmowe jako powód takiego stanu rzeczy podają trwającą pandemię – a właściwie nadejście superwariantu o nazwie Omikron. W niczym nie pomaga fakt, że od czasu porażki kasowej “Kotów” popularność musicali wśród widzów kinowych konsekwentnie spada.

“West Side Story” ukazało się dotąd m.in. w Wielkiej Brytanii (gdzie zarobiło 1,7 mln USD), w Niemczech (300 tys. USD), Holandii (200 tys.), Meksyku (100 tys.) czy Finlandii (11 tys.).

Previous Article
Serial o Franku Sinatrze

Bill Condon zrealizuje serial o życiu i karierze Franka Sinatry

Next Article
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a Zwiastun

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" - oficjalny zwiastun filmu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share