Baśniowy horror “Lamb” od studia A24 – zobacz zwiastun. W roli głównej Noomi Rapace

Lamb zwiastun
Lamb Zwiastun już w sieci / Foto AZN: A24, Gutek, Black Spark, Chimney Poland, Chimney Sweden, Film i Väst

Studio A24 nie osiadło na laurach. Po olbrzymim sukcesie takich filmów, jak “Room”, “Moonlight” czy “Dziedzictwo. Hereditary” amerykański dystrybutor szykuje kolejne premiery. Jedną z nich będzie “The Tragedy of Macbeth” z Denzelem Washingtonem, a inną – horror “Lamb”.

Lamb Zwiastun art-house’owego horroru już w sieci

Film “Lamb” opowie o bezdzietnej parze, która mieszka na odludnej, islandzkiej wsi. Bohaterowie odkrywają, że należąca do nich owca urodziła nietypową hybrydę jagnięcia i małego chłopca. Dystrybutorem obrazu w polskich kinach będzie studio Gutek. W sieci ukazał się właśnie pierwszy oficjalny zwiastun.

Na stronie internetowej Gutka dostępny jest opis fabuły filmu:

— Młode małżeństwo opiekuje się stadem owiec. Ich surowe, wypełnione pracą życie zmienia się gwałtownie, gdy pewnej nocy w zagrodzie przychodzi na świat niezwykła istota. María i Ingvar zabierają ją do domu, a ich decyzji o przejęciu opieki nad noworodkiem towarzyszy pełne gniewu i rozpaczy beczenie owczej matki. Rosnące napięcie potęguje pojawienie się w domu brata Ingvara: pogubionego muzyka, który ma zawsze puste kieszenie i przynosi ze sobą wyłącznie kłopoty.

Lamb Film o związku człowieka z naturą. Polski zwiastun już dostępny

“Lamb” – tak jak inne projekty A24 – przeplata ze sobą horror w baśniowej estetyce oraz klasyczny dramat. Według dystrybutora w filmie opowiedziana zostaje historia tego, co ludzkie oraz nieludzkie; jest to również metafora związku człowieka z naturą.

Obraz pokazywany był podczas tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty. Na razie nie jest znana data polskiej premiery kinowej, choć Gutek już wkrótce powinien ją obwieścić. W dniach 30 października–1 listopada “Lamb” będzie pokazywany przedpremierowo m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Rolę główną zagrała w filmie Noomi Rapace (seria “Millennium”), a na ekranie towarzyszą jej Hilmir Snær Guðnason i Björn Hlynur Haraldsson. Co ciekawe obraz jest koprodukcją Islandii, Szwecji i Polski. Stanowiska producenckie objęli m.in. Marcin Drabiński, Alicja Grawon i Jan Naszewski.

Previous Article
High Heat Olga Kurylenko

Olga Kurylenko i Don Johnson w komedii sensacyjnej "High Heat"

Next Article
Riverdale sezon 6 zwiastun

"Riverdale", sezon 6. - zwiastun serialu, a w nim pierwsze spojrzenie na Sabrinę Spellman

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share