“Mission: Impossible 7” – koniec prac na planie zdjęciowym

Mission: Impossible 7 zdjęcia zakończone
Mission: Impossible 7 zdjęcia zakończone / Foto Prime Movies: IMDb

“Mission: Impossible 7” to film, z którym pandemia koronawirusa obeszła się nader surowo. Prace nad superprodukcją ruszyły półtora roku temu i były później wielokrotnie przerywane ze względu na restrykcje covidowe. Na szczęście wszystko ma swój koniec i na planie zdjęciowym kontynuacji nareszcie padł ostatni klaps.

Reżyser Christopher McQuarrie zamieścił na Instagramie post, z którego wynika, że oficjalnie zakończono już etap zdjęć do filmu. W swoim wpisie McQuarrie dziękuje aktorom i ekipie realizacyjnej za współpracę.

Mission: Impossible 7 – zdjęcia zakończone

W poście reżysera czytamy:

— Wszystko, czego człowiekowi potrzeba, to dobrzy ludzi. [Post dedykuję] nieposkromionej i nieustępliwej ekipie filmowej oraz obsadzie. Nawet przy najlepszych okolicznościach byłaby to misja niemożliwa. (…) Nie dowierzamy w to, co osiągnęliście. Słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności i podziwu – nie tylko dla was, ale też waszych najbliższych. Jesteście najlepsi pod słońcem.

Mission: Impossible 7 zdjęcia zakończone
Mission: Impossible 7 Zdjęcia zakończone / Foto AZN: instagram.com/christophermcquarrie

Na zdjęciu widać Toma Cruise’a i McQuarriego w hrabstwie Derbyshire (w środkowej Anglii), gdzie kręcono niesławną scenę z udziałem wykolejonego pociągu. Emocjonalny wpis skomentowała między innymi Pom Klementieff, występująca w “Mission: Impossible 7” w nieujawnionej dotąd roli.

W obsadzie filmu znajdują się ponadto Tom Cruise (jako agent Ethan Hunt), Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby, Henry Czerny, Hayley Atwell, Esai Morales, Cary Elwes i Shea Whigham. Cruise, McQuarrie i J. J. Abrams są ponadto producentami sequela.

“Mission: Impossible 7” oficjalnie wchodzi w fazę postprodukcji, a obecna data premiery w Stanach Zjednoczonych to 30 września 2022 roku. Nie należy zapominać o kolejnym sequelu – “Mission: Impossible 8”, który od kilku miesięcy znajduje się w fazie przygotowań. Film na pewno nie ukaże się w kinach przed 2023 rokiem.

Mission: Impossible 7 – koniec zdjęć, premiera

Produkcja “Mission: Impossible 7” była niezwykle głośna za sprawą Cruise’a, który opracował zbiór przepisów, mających usprawnić prace na planie. W mediach pojawiały się doniesienia, że aktor obsesyjnie dba, by wśród kolegów po fachu i innych pracowników planu zdjęciowego zachowywano dystans społeczny i nie łamano restrykcji covidowych. Do sieci trafiły nawet nagrania audio, na których słychać, jak Cruise udziela nagany osobom łamiącym protokoły.

Scena pociągowa początkowo miała powstać na Dolnym Śląsku. W maju głośna sprawa mostu w Pilchowicach ponownie wróciła na nagłówki polskich portali, a do warszawskiego sądu okręgowego wysłano pozew przeciwko Cruise’owi i ekipie współpracującej z Paramount Pictures.

Seria filmów szpiegowskich “Mission: Impossible” została zapoczątkowana w 1996 roku. Pierwszą odsłonę wyreżyserował Brian De Palma, świeżo po klapie finansowej “Życia Carlita”. Inauguracja serii okazała się wielkim sukcesem w kinach, zarabiając prawie 460 mln dolarów na całym świecie. Do 2018 roku sześć filmów z serii “Mission: Impossible” zainkasowało łącznie 3,57 mld USD, stając się jedną z najbardziej dochodowych franczyz w świecie kina. Za główną rolę agenta Hunta Tom Cruise zdobył trzy nominacje do nagrody Saturna, MTV Movie Award i dwie nominacje do nagrody People’s Choice.

Next Article
Zaułek koszmarów Guillermo del Toro

"Zaułek koszmarów" Guillermo del Toro z nową datą premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share