Jak wybrać dobry 43 calowy telewizor?

Jak wybrać dobry 43 calowy telewizor?
Jak wybrać dobry 43 calowy telewizor?

W większości polskich domów nadal standardowym elementem wyposażenia jest telewizor. Obecnie często w pierwszej kolejności stawiana jest wielkość przekątnej ekranu, dlatego flagowe modele wielu producentów rozpoczynają się od 55 cali. Ciągle jeszcze chętnie wybierane są mniejsze modele. Dzisiaj podpowiemy, jak wybrać dobry 43-calowy telewizor i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Telewizor 43-calowy – do jakiego pomieszczenia?

Wybór telewizora o odpowiedniej przekątnej ekranu, uzależniony jest od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest wielkość pomieszczenia, w którym docelowo sprzęt ma stać. Telewizor 43-calowy nie będzie odpowiednim rozwiązaniem do bardzo dużych salonów. Duża przestrzeń przytłoczy ekran i sprawi, że wyświetlane na nim obrazy nie będą dobrze widoczne. Taka przekątna świetnie natomiast sprawdzi się mniejszych pokojach dziennych, sypialniach, czy pokojach dzieci i młodzieży. 

Oczywiście dla lepszego odbioru obrazu ważny jest nie tylko metraż pomieszczenia, ale także ustawienie samego telewizora względem punktu, z którego będziemy z niego korzystać. 

Format i technologia obrazu w telewizorach 43-calowych

Niemal każdy ranking telewizorów 43 cale wskazuje, że jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest technologia obrazu. To ona wpływa bowiem na to, jak telewizor będzie spełniał swoją najważniejszą rolę. Kluczowa jest więc matryca. Przy 43 calach raczej nie spotkamy matrycy typu OLED. Najczęściej będziemy mieć do wyboru klasyczną matrycę LCD, lub bardziej nowoczesną – LED.

W dobrych telewizorach znajdziemy właśnie tę ostatnią, która podświetla ekran diodami pulsacyjnymi i bardzo dobrze oddaje kolory. W zależności od budżetu i potrzeb można zdecydować się na technologię edge LED, w której podświetlane są tylko ramki lub full LED, gdzie matryca podświetlana jest na całej wielkości. Ta ostatnia umożliwia znacznie większe wrażenia wizualne. 

Format obrazu, który obecnie najczęściej występuje w telewizorach o omawianej przekątnej to full HD. Wówczas rozdzielczość wynosi 1920×1080 pixeli. Nie warto decydować się na mniejszą. 

Telewizor 43-calowy – smart TV i system operacyjny

Obecnie smart TV to już standard w większości telewizorów. Nowoczesne korzystanie z tego medium obejmuje nie tylko telewizję kablową, ale także wszelkiego rodzaju streamingi, korzystanie z aplikacji oraz grę na konsolach. Nie każdy telewizor 43-calowy pozwoli jednak na odbieranie wszystkich aplikacji w równie płynny i satysfakcjonujący sposób. 

Najczęściej stosowanym systemem operacyjnym w nowoczesnych telewizorach jest Android TV. Niektórzy producenci, między innymi LG, korzystają jednak ze swoich własnych, autorskich systemów. Ważne jest to, aby korzystanie ze smart TV było płynne i funkcjonalne. 

Jak wybrać dobry 43-calowy telewizor? Najważniejsze jest kierowanie się parametrami ekranu i technologią obrazu. Nie bez znaczenia jest również obsługiwany system operacyjny oraz dodatkowe funkcje – na przykład możliwość ustawienia własnego wygaszacza ekranu, czy zainstalowania funkcjonalnych aplikacji.

Previous Article
Barbie (2023) - hit czy kit? Patriarchat vs matriarchat na ekranie!

Barbie (2023) - hit czy kit? Patriarchat vs matriarchat na ekranie!

Next Article
Płaszcze damskie w Answear

Ciekawe stylizacje na jesień dla kobiet

Related Posts
Dieta dla dziecka - jak ją skomponować
Więcej

Lekkostrawna dieta dla dziecka

Zastanawiasz się, jak wspierać zdrowie swojego dziecka poprzez właściwe żywienie? Dieta lekkostrawna dla dzieci może być odpowiedzią na…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share