“Furioza” doczeka się dwóch sequeli na platformie Netflix

Furioza 2
Furioza 2 – powstanie sequel “kibolskiego” hitu / Foto: Kino Świat, YouTube, Hungry Crocodiles, Grizzly

“Furioza” była jednym z większych polskich sukcesów filmowych na arenie międzynarodowej w ostatnich miesiącach. Nasz rodzimy dramat sensacyjny z udziałem między innymi Mateusza Damięckiego ukazał się w licznych krajach dookoła świata, na przykład w Holandii, Korei Południowej, Francji czy Singapurze. Właśnie podjęto decyzję, że film doczeka się dwóch kontynuacji.

Artykuł przy współpracy z portalem Scandinavia

Furioza 2 w przygotowaniu. Powstaną dwie kontynuacje filmu!

Wiosną “Furioza” wylądowała na platformie Netflix w licznych krajach dookoła globu. Tylko między 4 a 10 kwietnia film odtwarzany był na Netfliksie łącznie przez 23 960 000 godzin. W ten sposób zdołał uplasować się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów tego giganta VOD (ranking międzynarodowy). Był to filmowy numer jeden między innymi w Brazylii, Hiszpanii, Francji, Grecji, Belgii czy Czechach.

Podczas jednej z obrad Netfliksa ujawniono, że “Furioza” dostanie sequele, które pojawią się w ofercie platformy streamingowej. Planowana jest realizacja dwóch kontynuacji. Wiadomo, że na stanowisku reżysera i scenarzysty wraca Cyprian T. Olencki, a producentami będą Magdalena Szwedkowicz oraz Marcin Zarębski. Na razie nie ujawniono jeszcze, jacy aktorzy pojawią się w filmach. W “jedynce” wystąpili Mateusz Damięcki, Mateusz Banasiuk, Janusz Chabior, Konrad Eleryk, Weronika Książkiewicz, Łukasz Simlat, Szymon Bobrowski i Cezary Łukaszewicz.

Recenzję “Furiozy” – powszechnie uznanej za powiew świeżości w polskim kinie sensacyjnym – przeczytacie tutaj.

Wiadomo, że powstać ma też następna superprodukcja od realizatorów “Wielkiej wody” (znów będzie to historia katastroficzna). Dramat nosi tytuł “Heweliusz” i opowie o zatonięciu promu na Bałtyku z 1993 roku. Zmarło wtedy ponad pięćdziesiąt ofiar.

Maciej Pieprzyca nakręci też dla Netfliksa serial “Idź przodem bracie”, który zapowiadany jest jako neo-western o tematyce rodzinnych starć. Powstanie również film przygodowy “Lady Janosik” reinterpretujący legendę tytułowego zbójnika.

Previous Article
Kraven the Hunter Zwiastun

Mocny i brutalny zwiastun filmu Marvela "Kraven the Hunter"

Next Article
Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Jak wyszukać najlepszą farbę do brwi: zalecenia dla ekspertów

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share