Kate Winslet – biografia aktorki, najlepsze filmy i seriale

Kate Winslet Najlepsze filmy
Kate Winslet Najlepsze filmy, seriale, role aktorskie / Foto: Focus Features, Anonymous Content, This is That

Kate Winslet jest brytyjską aktorką, która od początku lat dziewięćdziesiątych występuje w filmie, telewizji i na deskach teatralnych. Choć znana głównie z ról na dużym ekranie, niedawno pojawiła się w pewnym popularnym serialu HBO (jakim – o tym za chwilę), który przyniósł jej najlepsze recenzje w karierze. Jakie produkcje z udziałem Winslet można uznać za największe osiągnięcia w jej dorobku? Przekonajcie się sami.

Kate Winslet Najlepsze filmy i seriale w dorobku aktorki

“Mare z Easttown” (2021)

Kate Winslet wciela się w postać detektyw w średnim wieku, badającej sprawę zabójstwa w małym miasteczku i dbającej, by jej własne życie nie zaczęło sypać się w toku śledztwa. Aktorka przyznała, że przyjęła rolę, bo daleka jest od typowego dla niej, hollywoodzkiego glamouru.

W serialu autorstwa Brada Ingelsby’ego nagrodzona Oscarem Winslet występuje jako Marianne “Mare” Sheehan – twarda detektyw badająca okoliczności lokalnego zabójstwa. Akcja toczy się w małej mieścinie Pensylwanii, której mieszkańcy chętnie sięgają po nielegalne używki. Serial opowiada o jedności małomiasteczkowego społeczeństwa i o jego dawnych dramatach. Mare opiekuje się wnukiem, kilkunastomiesięcznym Drew, którego rodzice pogrążeni są w nałogu narkotykowym. Ma własne problemy, a jednocześnie wygląda na to, że tylko ona potrafi uratować miasto przed ostatecznym upadkiem.

Występ Winslet w produkcji HBO wielu krytyków uznało za jej najlepszy w karierze. W omówieniu serialu dla BBC pisano: “Winslet powraca na ekrany telewizyjne w dalekim od glamouru i wytworności stylu. Jej ognista, ale zwyczajna bohaterka jest wspaniale prawdziwa.” Kreacja przyniosła Winslet nagrodę Emmy, Złoty Glob, Satelitę i wiele innych wyróżnień.

https://www.youtube.com/watch?v=bm7RmpzCeyk

“Titanic” (1997)

Widowisko miłosne z udziałem Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, w którym mężczyzna i kobieta z dwóch różnych sfer zakochują się w sobie na pokładzie tytułowego transatlantyka. To jeden z tych filmów, których nie trzeba nikomu przedstawiać, które starzeją się jak dobre wino, i które nigdy nie znudzą się widzom – nie tylko tym polsatowskim. Jedenaście Oscarów, między innymi za reżyserię Jamesa Camerona, efekty specjalne i w kategorii najważniejszej: najlepszy film. Obraz zebrał dobre recenzje m.in. za popisy załogi aktorskiej (w tym Kathy Bates). David Ansen z “Newsweeka” uznał rolę Winslet za “gorliwą”, ale “delikatną”, a Mike Clark w recenzji dla “USA Today” chwalił kreację aktorki jako jeden z najważniejszych atutów filmu. Występ przyniósł Winslet nominacje do Oscara, Złotego Globu i Europejskiej Nagrody Filmowej, a także statuetki Jupiter, Empire i Goldene Kamera.

“Lektor” (2008)

— Prawnik w średnim wieku wspomina romans ze starszą od siebie kobietą, która osiem lat później stanęła przed sądem jako oskarżona o zbrodnie wojenne nazistka. (zarys fabuły filmu – Netflix)

“Lektor” to ten film, który przyniósł Winslet pierwszego Oscara w jej karierze (po sześciu wcześniejszych nominacjach). Zdaniem wielu to najistotniejsza kreacja w karierze aktorki. Aktorka gra Hannę Schmitz, która zakochuje się w dużo młodszym, 15-letnim chłopaku (młodą wersję postaci gra David Kross; starszą – Ralph Fiennes). Po latach Hanna oskarżana jest o spiskowanie z nazistami. Występ jest głęboki i pełen pasji, melancholijny, łamiący serce. Hanna, choć jest dość chłodną kobietą, walczy z poczuciem winy wywołanym przez dawne uczynki. W sezonie nagród filmowych przełomu 2008 i 2009 r. żadna inna aktorka nie mogła równać się z Winslet – Brytyjka zgarnęła większość nominacji, a wyróżniono ją jeszcze BAFTĄ, Złotym Globem czy Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych.

“Amonit” (2020)

Film “Amonit” z Kate Winslet opowiada historię zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, która rozgrywa się w Anglii w latach 40. XIX wieku. Główną bohaterką jest Mary Anning, grana przez Kate Winslet, która jest kolekcjonerką skamielin i mieszka w małej miejscowości Lyme Regins nad samym morzem. Codziennie przemierza plażę w poszukiwaniu ciekawych okazów do swojego sklepiku, a jej najczęstszym znaleziskiem są maleńkie amonity.

Pewnego dnia na jej drogę wkracza geolog Roderick Murchison w towarzystwie swojej żony Charlotte, granej przez Saoirse Ronan. Murchison oferuje Mary wysoką zapłatę za wycieczkę z przewodnikiem na wybrzeże, gdzie będzie mógł dowiedzieć się od niej o zbieraniu skamieniałości. To spotkanie zaczyna bliską relację między Mary a Charlotte, która przechodzi przez burzliwy romans. Pomimo różnic w klasie społecznej i osobowościach, między dwiema kobietami rozwija się intensywna więź, która zmienia wszystko, co do tej pory określało ich życie.

Film “Amonit” jest określany jako cichy melodramat nad morzem, skupiający się na relacji dwóch kobiet i ich burzliwym romansie. Reżyserem i scenarzystą filmu jest brytyjski twórca Francis Lee, który wcześniej zyskał uznanie za film “Piękny kraj” (org. “God’s Own Country”), opowiadający o miłości między dwoma mężczyznami. Tym razem skupia się na trudnej relacji między dwiema kobietami, które reprezentują zupełnie odmienne style bycia, poglądy na świat i wartości.

Film zdobył uznanie za wyraziste kreacje aktorskie Kate Winslet i Saoirse Ronan oraz walory artystyczne. Jego premiera miała miejsce w 2020 roku.

Warto zaznaczyć, że historia przedstawiona w “Amonicie” jest inspirowana prawdziwymi postaciami historycznymi, ale reżyser wplótł je w fikcyjną opowieść, aby stworzyć unikalny i emocjonalny film o miłości i relacjach między kobietami w XIX-wiecznej Anglii.

Steve Jobs (2015)

“Steve Jobs” to biograficzny film z 2015 roku, który opowiada historię życia i kariery Steve’a Jobsa, legendarnego założyciela Apple Inc. Film został wyreżyserowany przez Danny’ego Boyle’a, a scenariusz napisany przez Aaron Sorkina, oparty jest na biografii Steve’a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona.

Główną rolę Steve’a Jobsa zagrał Michael Fassbender, natomiast Kate Winslet wcieliła się w postać Joanna Hoffman – bliskiej współpracowniczki i zaufanej doradczyni Steve’a Jobsa. Joanna Hoffman była wiceprezesem Apple ds. marketingu, a jej wpływ na Jobsa i firmę były nieocenione.

Film przedstawia historię Jobsa poprzez trzy kluczowe prezentacje produktów Apple, które odbywają się przed ważnymi momentami w jego życiu. Pierwsza prezentacja ma miejsce w 1984 roku, przed premierą Macintosha – pierwszego komputera z interfejsem graficznym, który zrewolucjonizował branżę komputerową. Druga prezentacja to NeXT Cube w 1988 roku, kiedy Jobs został wyrzucony z Apple i założył firmę NeXT. Trzecia prezentacja, w 1998 roku, to premiera iMac-a, który ostatecznie przyczynił się do powrotu Jobsa do Apple i odrodzenia firmy.

Film ukazuje różne aspekty osobowości Steve’a Jobsa, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Przedstawia go jako genialnego wizjonera i perfekcjonistę, ale także jako niezrozumiałego i często okrutnego lidera. Wiele uwagi poświęcono również relacji między Steve’em Jobs’em a Joanną Hoffman, która stanowiła jego główny punkt wsparcia w trudnych momentach.

“Długi, wrześniowy weekend” (2013)

Film “Długi, wrześniowy weekend” (tytuł oryginalny “Labor Day”) to romantyczny dramat z 2013 roku w reżyserii Jasona Reitmana, oparty na powieści Joyce Maynard. Kate Winslet wciela się w rolę Adele, samotnej matki, która zmaga się z traumą przeszłości i depresją. Josh Brolin gra Franka Chambersa, uciekiniera z więzienia, który przypadkowo trafia do domu Adele i jej syna, Henry’ego (w tej roli Gattlin Griffith).

Akcja filmu rozgrywa się w amerykańskim małym miasteczku w czasie długiego weekendu w wrześniu. Frank zakładnikiem swojej dobroci i bezinteresowności, powoli zdobywa zaufanie Adele i Henry’ego, opiekując się nimi i pomagając w codziennych obowiązkach. To, co zaczyna się jako sytuacja zdesperowanego więźnia i zagubionej matki, ewoluującego w niespodziewane uczucie między bohaterami.

Film opowiada o tym, jak nadzieja i miłość mogą odmienić życie nawet najbardziej zranionych osób. Adele i Frank odkrywają, że mogą znaleźć w sobie nawzajem pocieszenie i wsparcie, a ich wzajemne zrozumienie prowadzi do zaskakujących zmian w ich duszach. Wspólnie przeżywają między sobą intensywny i kruchy romans, który ma wpływ na każde z nich.

“Długi, wrześniowy weekend” to film o głębokich emocjach, w którym aktorstwo Kate Winslet i Josha Brolina pozwala na autentyczne oddanie psychologicznych aspektów postaci. Reitman stworzył delikatny i nastrojowy obraz, w którym uczucie i wspólne pragnienie nowego początku odgrywają kluczową rolę. To historia o zrozumieniu, wybaczeniu i odnajdywaniu sensu życia, w której miłość potrafi zdziałać cuda nawet w najtrudniejszych okolicznościach.

Kate Winslet Najlepsze role, najlepsze filmy – aktorski TOP 5

“Projektantka” (2015)

Tilly Dunnage (Winslet) jest projektantką, która nabrała doświadczenia w domach mody we Francji. Kobieta powraca do małej mieściny w Australii, gdzie się wychowała – chce pogodzić się z chorą matką (Judy Davis). Na miejscu wytacza wojnę bezguściu i pozbawionym elegancji wieśniakom.

Kate Winslet w jednej z najbardziej wyrazistych ról swojej kariery – gra femme fatale w kampowym wydaniu, kobietę pewną siebie i łaknącą… zemsty. Trochę jakby żywcem wyjętą z kina noir doby lat 50. Kreacja to feministycznie zadziorna, seksowna, ale też slapstickowa i dowcipna, nic więc dziwnego, że została znakomicie oceniona przez krytyków. Przyniosła gwieździe m.in. nagrodę AACTA od Australijskiej Akademii Sztuk Kinowych i Telewizyjnych, a także nominację do nagrody Londyńskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych.

“Zakochany bez pamięci” (2004)

Jim Carrey jako Joel, który odkrywa, że jego ukochana (Winslet) postanowiła poddać się eksperymentalnemu zabiegowi i tym samym… zupełnie pozbyć się z pamięci ich przeszłości czy wspomnień… Winslet słynie z dość wyciszonych kreacji, a ta w “Zakochanym bez pamięci” jest… ostra jak brzytwa. To rola, która zostaje z widzem, ekscentryczna i charakterna. Gwiazda gra wbrew oczekiwaniom i wychodzi na tym świetnie; jest wolnym duchem o kolorze włosów zmieniającym się wraz z nastrojem i każdą sceną. A najlepszy jest cytat Clementine, gdy zwraca się ona do Joela:

— Jestem tylko popieprzoną dziewczyną, która próbuje znaleźć spokój ducha. Nie przypisuj mi własnego.

Złoto.

“Droga do szczęścia” (2008)

Film “Droga do szczęścia” (tytuł angielski: “Revolutionary Road”) z 2008 roku to dramat wyreżyserowany przez Sama Mendesa, w którym główne role grają Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Film jest oparty na powieści autorstwa Richarda Yatesa.

Akcja filmu rozgrywa się w połowie lat 50. XX wieku i skupia się na młodym małżeństwie, April i Franku Wheelerze, którzy są grani przez Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Para mieszka na przedmieściach Connecticut z dwójką dzieci. Widzą siebie jako wyjątkowe jednostki, różniące się od konformistycznego społeczeństwa wokół nich. Marzą o lepszym życiu w Paryżu, aby uciec od monotonii przedmieścia.

Jednak w miarę jak fabuła się rozwija, marzenia i aspiracje Wheelerów zderzają się z rzeczywistością. Walczą z niespełnionymi ambicjami i tłumionymi pragnieniami, co prowadzi do narastającej frustracji i rozczarowania zarówno w ich małżeństwie, jak i karierach zawodowych. Film eksploruje tematy niezadowolenia, konformizmu i złożoności ludzkich relacji.

“Droga do szczęścia” zdobyła uznanie krytyków za przekonujący portret postaci oraz potężne występy Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Eksploracja psychiki ludzkiej i wyzwań związanych z zachowaniem indywidualności w konformistycznym społeczeństwie spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród widzów.

Warto zaznaczyć, że Kate Winslet i Leonardo DiCaprio wcześniej wystąpili razem w przebojowym filmie “Titanic” z 1997 roku, a “Droga do szczęścia” było ich ponownym spotkaniem na ekranie po ponad dekadzie.

“Mildred Pierce” (2011)

Serial “Mildred Pierce” opowiada historię Mildred Pierce, w którą wciela się Kate Winslet. Akcja rozgrywa się w miasteczku Glendale w Kalifornii w roku 1931. Mildred jest rozwiedzioną i samotną matką dwóch córek. Po rozstaniu z mężem jest zmuszona utrzymywać rodzinę sama. Gdy nie udaje jej się znaleźć pracy jako gospodyni domowa, pełna energii i z talentem do gotowania, decyduje się zatrudnić w niewielkiej restauracji. Szybko zaczyna nią zarządzać i mimo panującego kryzysu, odnosi sukcesy zawodowe. Jednakże jej życie prywatne nie układa się tak dobrze, jak życie zawodowe. Mildred poszukuje prawdziwej miłości, której nie dał jej mąż, i jednocześnie stara się być dobrą matką dla swoich córek.

Serial ukazuje, jak Mildred Pierce próbuje pogodzić rolę matki, żony, kochanki i właścicielki restauracji, a także jak podejmuje trudne decyzje i zmaga się z wyzwaniami, aby odnaleźć swoje miejsce w Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu. Opowieść skupia się na życiowych wyborach i dylematach głównej bohaterki, a Kate Winslet wciela się w tę postać w sposób wyjątkowy i nagrodzony Oscarem. Serial został nominowany do kilkunastu nagród Emmy, a fabuła skupia się na obyczajowości i relacjach międzyludzkich w trudnych czasach historycznych.

 “Rzeź” (2011)

“Rzeź” (ang. “Carnage”) to film z 2011 roku w reżyserii Romana Polańskiego, oparty na sztuce teatralnej “Bóg mordu” Yasminy Rezy. Akcja filmu toczy się w zacisznym apartamencie nowojorskiego mieszkania, gdzie spotykają się dwie pary rodziców, Nancy (Kate Winslet) i Alan (Christoph Waltz), oraz Penelope (Jodie Foster) i Michael (John C. Reilly), aby porozmawiać o kłótniach ich dzieci.

Początkowo spotkanie ma przebiegać w duchu dyplomacji i uprzejmości, lecz stopniowo spirala konfliktu zaczyna nabierać tempa, odsłaniając różnice kulturowe, społeczne i osobiste między bohaterami. Atmosfera rozmowy staje się coraz bardziej napięta i zabawna, a jednocześnie szczerze demaskuje niewłaściwe zachowania dorosłych, którzy starają się wyważyć swoje racje i przy okazji odkrywają własne ograniczenia.

“Rzeź” jest wciągającym studium ludzkich zachowań i hipokryzji, wskazując na pozorną grzeczność i cywilizację, które mogą zostać łatwo zburzone w obliczu napięć i emocjonalnych reakcji. Polański ukazuje, jak wybuchające konflikty mogą odsłonić mroczne strony charakterów, prowokując do absurdalnych i komicznych sytuacji.

Film porusza tematy takie jak rola rodziców w wychowaniu dzieci, przemoc werbalna, kompromis czy poczucie odpowiedzialności. Aktorstwo jest na najwyższym poziomie, co pozwala widzom wczuć się w emocje bohaterów. “Rzeź” to inteligentny, gorzko-słodki obraz, który ukazuje, że żaden z nas nie jest idealny, a pozory potrafią być bardzo mylące. To nietypowa komedia, która pozostawia widzów z refleksją nad naturą ludzkich relacji i komplikacji współczesnego życia społecznego.

Kate Elizabeth Winslet – biografia aktorki

Kate Winslet to brytyjska aktorka filmowa i teatralna, która urodziła się 5 października 1975 roku w Reading, w hrabstwie Berkshire, w Anglii. Jest jedną z najbardziej utalentowanych i cenionych aktorek swojego pokolenia, zdobywczynią wielu nagród filmowych, w tym Oscara, trzech Złotych Globów, BAFTA i wielu innych wyróżnień.

Swoją karierę aktorską rozpoczęła już jako nastolatka, po raz pierwszy wystąpiła w brytyjskim serialu “Dark Season” w 1991 roku. Następnie zagrała w kilku innych produkcjach telewizyjnych, w tym Niebiańskie stworzenia (film Petera Jacksona), zanim zdobyła międzynarodową sławę. Popularność przyniosła jej rola w filmie Rozważna i romantyczna Anga Lee, gdzie wcieliła się w rolę Marianne Dashwood, za którą otrzymała nominację do Oscara, ale najważniejszym filmem w karierze Kate Winslet była rola w filmie  “Titanic” (1997) w reżyserii Jamesa Camerona, gdzie wystąpiła jako Rose DeWitt Bukater u boku Leonarda DiCaprio. Film stał się ogromnym sukcesem komercyjnym i zdobył rekordową liczbę Oscara. Rola ta uczyniła ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie.

Kate Winslet kontynuowała swoją imponującą karierę, zdobywając uznanie krytyków i publiczności za różnorodność swoich ról. Wystąpiła w filmach takich jak “Cztery wesela i pogrzeb” (1994), “Wyjątkowa odmiana” (1996), “Iris” (2001), “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” (2004) czy “Małe dzieci” (2006). Za rolę Hanny Schmitz w filmie “Lektor” (2008) zdobyła swojego pierwszego Oscara dla najlepszej aktorki.

Kate Winslet wcielała się w różnorodne postaci, zarówno w dramatach, komediach, jak i filmach kostiumowych. Jej talent aktorski jest ceniony za głębię emocji, autentyczność i zdolność wcielania się w różne charaktery. Przez całą swoją karierę unikała łatwych ról i stale szukała nowych wyzwań.

Poza aktorstwem, Winslet zaangażowana jest w liczne działania charytatywne, wspierając organizacje działające na rzecz ochrony środowiska, praw człowieka i edukacji.

Kate Winslet to ikona kina, która zdobyła serca widzów na całym świecie swoimi niezapomnianymi rolami. Jej wszechstronność i poświęcenie sztuce aktorskiej przyniosły jej uznanie zarówno wśród kolegów z branży, jak i wierność wielu fanów.

Prywatnie aktorka była trzykrotnie wychodziła za mąż. Pierwszym mężem był Jim Threapleton (1998−2001). Drugim angielski reżyser Sam Mendes, którego żoną była od 2003 roku, rozwód nastąpił w 2011. Jej obecnym mężem od 2012 roku jest Edward Abel Smith. Winslet ma troje dzieci: Mia, Joe, Bear. 

Kate Winslet – filmografia

Filmy:

 • 1994: Niebiańskie stworzenia (Heavenly Creatures) jako Juliet Hulme
 • 1995: Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility) jako Marianne Dashwood
 • 1995: Chłopak na dworze króla Artura (A Kid in the King’s Arthur Court) jako księżniczka Sarah
 • 1996: Więzy miłości (Jude) jako Sue Bridehead
 • 1996: Hamlet jako Ofelia
 • 1997: Titanic jako młoda Rose DeWitt Bukater
 • 1998: W stronę Marrakeszu (Hideous Kinky) jako Julia
 • 1999: Kraina Elfów (Faeries) jako Brigid (głos)
 • 1999: Święty dym (Holy Smoke) jako Ruth
 • 2000: Zatrute pióro (Quills) jako Madeleine Le Clerc
 • 2001: War Game jako mama / Annie (głos)
 • 2001: Iris jako młoda Iris Murdoch
 • 2001: Opowieść wigilijna (Christmas Carol: The Movie) jako Belle (głos)
 • 2001: Enigma jako Hester Wallace
 • 2003: Życie za życie (The Life of David Gale) jako Bitsey Bloom
 • 2003: Plunge: The Movie jako Clare
 • 2004: Opowieść z życia lwów (Pride) jako Suki
 • 2004: Marzyciel (Finding Neverland) jako Sylvia Llewelyn Davies
 • 2004: Zakochany bez pamięci (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) jako Clementine Kruczynski
 • 2005: Romanse i papierosy (Romance & Cigarettes) jako Tula
 • 2006: Holiday (The Holiday) jako Iris
 • 2006: Wpuszczony w kanał (Flushed Away) jako Rita (głos)
 • 2006: Małe dzieci (Little Children) jako Sarah Pierce
 • 2006: Wszyscy ludzie króla (All the King’s Men) jako Anne Stanton
 • 2006: Życie oceanów 3D (Deep Sea 3D) jako narrator
 • 2007: Mój przyjaciel lis (Le Renard et l’enfant) jako narrator (wersja angielska)
 • 2008: Lektor (The Reader) jako Hanna Schmitz
 • 2008: Droga do szczęścia (Revolutionary Road) jako April Wheeler
 • 2011: Epidemia strachu (Contagion) jako dr Erin Mears
 • 2011: Rzeź (Carnage) jako Nancy Cowan
 • 2013: Długi, wrześniowy weekend (Labor Day) jako Adele Wheeler
 • 2013: Movie 43 jako Beth
 • 2014: Niezgodna (Divergent) jako Jeanine Matthews
 • 2014: Odrobina chaosu (A Little Chaos) jako Sabine De Barra
 • 2015: Zbuntowana (The Divergent Series: Insurgent) jako Jeanine Matthews
 • 2015: Steve Jobs jako Joanna Hoffman
 • 2015: Projektantka (The Dressmaker) jako Myrtle ‘Tilly’ Dunnage
 • 2016: Psy mafii (Triple 9) jako Irina Vlaslov
 • 2016: Ukryte piękno (Collateral Beauty) jako Claire
 • 2017: Pomiędzy nami góry (The Mountain Between Us) jako Alex Martin
 • 2017: Na karuzeli życia (Wonder Wheel) jako Ginny
 • 2019: Blackbird jako Jennifer
 • 2020: Amonit (Ammonite) jako Mary Anning
 • 2022: Avatar 2 jako Ronal.
 • 2023: Lee jako Elizabeth “Lee” Miller.

Seriale lub filmy telewizyjne:

 • 1991: Shrinks
 • 1991: Dark Season jako Reet, 6 odc.
 • 1991: Anglo Saxon Attitudes jako Caroline Jenington, miniserial
 • 1992: Get Back jako Eleanor Sweet
 • 1993: Na sygnale (Casualty) jako Suzanne, 1 odc.
 • 2004: Pride jako (głos) Suki, film tel.
 • 2004: Saturday Night Live jako gospodarz, 1 odc.
 • 2005: Extras jako ona sama, 1 odc.
 • 2011: Mildred Pierce jako Mildred Pierce, miniserial
 • 2015: Running Wild with Bear Grylls jako ona sama, 1 odc.
 • 2015: Snow Chick jako narrator, film tel.
 • 2017: Diana: The Day Britain Cried jako narrator, film dokumentalny
 • 2017: Snow Bears jako narrator, film dokumentalny
 • 2019: Moominvalley jako (głos) Filifionka
 • 2021: Mare of Easttown jako Mare Sheehan, miniserial, także producent wykonawczy.
 • 2023: The Regime jako Kanclerz.

Kate Winslet – najczęściej zadawane pytania

Ile lat miała Kate Winslet gdy grała w Titanicu?

Gdy film wszedł na ekrany kin, Winslet miała 21 lat.

Czy Leonardo Dicaprio był w związku z Kate Winslet?

Nie, aktorzy zaprzeczają jakiejkolwiek relacji romantycznej. Zapewniają jednak, że są przyjaciółmi.

Kto jest mężem Kate Winslet?

Edward Abel Smith jest obecnym mężem Kate Winslet.

Ile dzieci ma Kate Winslet?

Troje.

Czy historia Rose z Titanica jest prawdziwa?

Nie, podobnie jak cały wątek romantyczny z Jackiem.

Czy film Titanic jest oparty na faktach?

Romans między Rose a Jackiem jest wykreowany przez reżysera, ale sam Titanic istniał i rzeczywiście zatonął.

Ile lat ma Rose z Titanica teraz?

Kate Winslet ma 48 lat (2023)

Czy Leonardo Di Caprio ma dzieci?

Nie.

Ile Oscarów ma Leonardo DiCaprio?

DiCaprio otrzymał jednego Oskara, za film “Zjawa” w 2015 roku. Wielokrotnie był jednak nominowany do tej nagrody.

Previous Article
Keanu Reeves Najlepsze filmy

Keanu Reeves – biografia aktora, najlepsze filmy

Next Article
Emma Roberts Najlepsze filmy

Emma Roberts – biografia aktorki, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share