Charlie Hunnam – biografia aktora, najlepsze filmy

Charlie Hunnam Najlepsze filmy
Charlie Hunnam Najlepsze filmy i seriale / Foto: FX, The Linson Comp., Fox

Poznaliśmy go, gdy grywał w popularnych serialach – “Queer as Folk” czy “Amerykańskie nastolatki”. To dzięki telewizyjnym angażom stał się rozpoznawalny i w efekcie dostał jedną z głównych ról w dramacie “Hooligans”, który wypromował go jako cenionego aktora młodego pokolenia. Charlie Hunnam – o którym mowa – od lat imponuje w kolejnych, skrupulatnie dobieranych rolach. Poznajcie aktorski top jego najważniejszych dokonań.

Charlie Hunnam Najlepsze filmy i seriale w dorobku aktora

“Synowie Anarchii” (2008–2014)

W latach od 2008 do 2014 r. Charlie Hunnam wcielał się w Jacksona “Jaxa” Tellera, głównego bohatera serialu stacji FX “Synowie Anarchii”. Grał lidera SAMCRO – cenionego klubu dla motocyklistów. Twórcy obsadzili Hunnama w serialu na podstawie jego poprzedniej “twardzielskiej” kreacji – tej w “Hooligans”. Występ został doceniony przez krytyków, przynosząc Hunnami nominacje do nagród Critics’ Choice Televion Awards, EWwy czy PAAFTJ.

W serialu Jax Teller podważa swoją przynależność do gangu motocyklistów i szuka swojego miejsca na ziemi. W rozmowie z magazynem “People” aktor przyznał: “Rola w ‘Synach Anarchii’ dała mi karierę. Dzięki niej zyskałem pewność, że mogę uczynić z aktorstwa karierę na całe swoje życie.”

“Hooligans” (2005)

Spojrzenie na mroczną stronę piłki nożnej i fanatyzm wśród kibiców. Charlie Hunnam i Elijah Wood w filmie o studencie Harvardu, który, wyrzucony z uczelni, przeprowadza się do Londynu. Tam staje się członkiem bandy męża siostry i finalnie dołącza do gangu kibicowskiego. Przemawiający cockneyowskim akcentem Hunnam wciela się w Pete’a Dunhama – nauczyciela z podstawówki, który jest liderem kibicowskiej organizacji. To jedna z najbardziej charakterystycznych i pamiętnych ról w dorobku dzisiejszego 43-latka. Obraz zdobył dwie nagrody na prestiżowym festiwalu South by Southwest w 2005 roku.

W dwóch niskobudżetowych kontynuacjach (“Hooligans 2: Do ostatniej krwi”, “Hooligans 3”) grali Vernon Wells i Scott Adkins. Hunnam nie pojawia się w żadnym z sequeli.

“Król Artur: Legenda miecza” (2017)

Hunnam podjął parokrotnie współpracę z Guyem Ritchie’em – między innymi przy “Królu Arturze: Legendzie miecza”. Inspirowany legendarmi arturiańskimi hit kinowy z Hunnamem w roli tytułowej to epickie kino przygodowe w najlepszym wydaniu. W obsadzie, poza Hunnamem, Jude Law, Djimon Hounsou, Annabelle Wallis, Kingsley Ben-Adir i… David Beckham, grający rolę cameo, jako strażnik.

Czytaj również: Aktorski TOP – najlepsze role w wykonaniu Leonardo DiCaprio

Charlie Hunnam Najlepsze role, najlepsze filmy – ranking

“Dżentelmeni” (2019)

Komedia kryminalna Guya Ritchie’ego, w której diler narkotykowy postanawia sprzedać swoje imperium – okaże się jednak, że rozłąka z przestępczym światkiem będzie utrudniona, a może nawet niemożliwa. Charlie Hunnam wciela się w Raymonda Smitha, asystenta i prawą rękę głównego bohatera, kogoś, kto dba o dobry interes “Pana”. Film okazał się hitem i doczeka się serialowego spin-offu na Netfliksie. Duża w tym zasługa kapitalnej obsady, na którą składają się Matthew McConaughey, Colin Farrell, Hugh Grant i Jeremy Strong. Hunnam był chwalony przez krytyków, a sam film uzyskał nominację do Saturna.

“Prawo dżungli” (2019)

— Kiedy pewien bokser i jego menedżer – brat bliźniak – wpadają w długi, muszą wybrać się na drugi koniec kraju, aby wziąć udział w brutalnym turnieju na gołe pięści. (zarys fabuły – Netflix)

Charlie Hunnam i Jack O’Connell w atrakcyjnie sfilmowanym dramacie sportowym, który stanowi eksplorację braterskiej miłości, opowiadając przy tym o połamanych marzeniach. Film spodoba się fanom takich tytułów jak “American Underdog”, “Poobijana” czy “Fighting”.

Czytaj też: Najlepsze filmy sportowe dostępne na Netfliksie – TOP 10

Previous Article
Borys Szyc Najlepsze filmy

Borys Szyc – biografia aktora, najlepsze filmy

Next Article
Courteney Cox Najlepsze role

Courteney Cox – biografia aktorki, najlepsze seriale i filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share