Pierwsze spojrzenie na debiut reżyserski Charliego Daya

Fool's Paradise
Fool’s Paradise – Charlie Day debiutuje jako reżyser / Foto: Wikimedia Comm.

Charlie Day to legenda małego ekranu. Rola w kultowym sitcomie “U nas w Filadelfii” (który nadawany jest od piętnastu sezonów!) przyniosła mu międzynarodowy rozgłos, nominację do nagrody Satelita oraz fantastyczne recenzje krytyków. Day nie chce być jednak kojarzony wyłącznie z pracą aktora i debiutuje jako reżyser. Jego film “Fool’s Paradise” prawdopodobnie doczeka się premiery jeszcze w tym roku. Zobaczcie pierwsze zdjęcia promocyjne.

Fool’s Paradise – pierwsze zdjęcia promujące film Charliego Daya

W serwisie “Vanity Fair” pojawiły się pierwsze fotosy zwiastujące komedię “Fool’s Paradise”. Na zdjęciach z gwiazdorsko obsadzonego filmu widzimy Daya, Adriena Brody’ego, Raya Liottę i Kena Jeonga. Ostatni z wymienionych gra główną rolę – wciela się w pechowego publicystę, któremu nagle zaczyna sprzyjać szczęście. Mężczyzna poznaje byłego pacjenta szpita psychiatrycznego (w tej roli Day), który zupełnie przypomina ekscentrycznego aktora, odmawiającego opuszczenia swojej przyczepy na planie filmowym.

Komedia o absurdalnej fabule, zdaniem samego Charliego Daya, ma ukazać się 12 maja 2023. Takie informacje przekazał Day na łamach swojego podcastu, sugerując, że film doczeka się dystrybucji kinowej. Jednak baza IMDb, ani żaden inny portal filmowy na razie nie potwierdza tych doniesień. “Fool’s Paradise” ma zostać wprowadzone na duże ekrany przez studio Roadside Attractions. Z kolei Lionsgate udostępni film na rynku Blu-ray/DVD.

Poza Dayem (“Szefowie wrogowie”), Brodym (“Pianista”), Jeongiem (“Kac Vegas”) i Liottą (zm. 2022; “Chłopcy z ferajny”) w komedii występują również: John Malkovich (“Nowy papież”), Jason Sudeikis (“Ted Lasso”), Jason Bateman (“Ozark”), Kate Beckinsale (“Underworld”), Common, Edie Falco, Jillian Bell, Alanna Ubach, Travis Fimmel, Dean Norris, Edy Ganem, Katherine McNamara, Jimmi Simpson, Mary Elizabeth Ellis (prywatnie żona Daya) oraz Glenn Howerton (inny aktor znany z sitcomu “U nas w Filadelfii”). Można więc mówić o pierwszoligowej ekipie aktorskiej.

Day wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza. Producentami filmu są Christopher Lemole, John Rickard, Alex Saks i Tim Zajaros. “Fool’s Paradise” zapowiadane jest jako przekomiczna satyra na Hollywood.

Inne komedie z udziałem Charliego Daya to między innymi “Ustawka”, “Drunk History”, “Szefowie wrogowie 2” czy “Reno 911!”.

Previous Article
Silos Zwiastun

"Silos": zwiastun postapokaliptycznego serialu z Rebeccą Ferguson

Next Article
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia Zwiastun

"Indiana Jones 5" - nowy zwiastun megaprodukcji z Harrisonem Fordem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share