Daisy Ridley ponownie jako Rey w nowych “Gwiezdnych wojnach”

Daisy Ridley
Daisy Ridley znów jako Rey. Aktorka zagra w nowych Gwiezdnych wojnach / Foto: Wikimedia Commons

Brytyjska aktorka Daisy Ridley zasłynęła rolą wojowniczej i bohaterskiej Rey w filmach z serii “Gwiezdne wojny” (kolejno: “Przebudzenie Mocy”, “Ostatni Jedi”, “Skywalker. Odrodzenie”). Po występie w star-warsowej sadze kariera 30-latki nabrała rozpędu. Teraz dowiadujemy się, że Ridley pojawi się w kolejnych “Gwiezdnych wojnach”. O jakim projekcie mowa?

Daisy Ridley raz jeszcze w roli Rey w sequelu Gwiezdnych wojen

Daisy Ridley wystąpi jako Rey w nowym filmie z kanonu “Star Wars”, który będzie toczył się ponad dekadę po wydarzeniach znanych z sequelowej trylogii studia Lucasfilm. Akcja ma dziać się po epizodzie IX – “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Poznamy erę tak zwanego Nowego Zakonu Jedi. Zadaniem Rey będzie odbudowa starożytnego zakonu, który skupia “wrażliwych na Moc”.

Reżyserią niezatytułowanego jeszcze sequela zajmie się Sharmeen Obaid-Chinoy. Pochodząca z Pakistanu 44-latka ma na swoim koncie dwa Oscary, za krótkometrażowe dokumenty: “Klinika spalonych twarzy” i “Dziewczyna w rzece – Cena wybaczenia”. Scenariusz to dzieło, którego autorem jest Steven Knight – twórca serialu “Peaky Blinders”. Damon Lindelof i Justin Britt-Gibson napisali pierwotną wersję skryptu. Nie wybrano innych członków obsady poza Daisy Ridley.

Plany na realizację tego projektu ujawniła Kathleen Kennedy (nominowana do Oscara prezes Lucasfilm) podczas Star Wars Celebration 2023 w Londynie. Szczegóły fabularne i możliwa data premiery na razie nie są jeszcze znane.

Filmografię Daisy Ridley zamyka komediodramat “Sometimes I Think About Dying”. Do wcześniejszych produkcji z udziałem Brytyjki należą “Bańka” (2022), “Zoetrope” (2021), “Ruchomy chaos” (2021), “Asteroid Hunters” (2020).

Previous Article
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia Zwiastun

"Indiana Jones 5" - nowy zwiastun megaprodukcji z Harrisonem Fordem

Next Article
Monstrous Beauty Bella Ramsey

Gwiazda "The Last of Us" zagra "włochatą" rolę w dramacie "Monstrous Beauty"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share