“Czarodziejski flet” – zwiastun, data premiery, opis fabuły

Czarodziejski flet Zwiastun
Czarodziejski flet Zwiastun filmu muzycznego / Foto: Kino Świat, Flute Film, TOBIS, Quinta Media, Centropolis Entert., Sola Media, Constantin-Film

Pod koniec przyszłego miesiąca na ekranach polskich kin zadebiutuje wyjątkowy film – muzyczna superprodukcja “Czarodziejski flet”. Jest to adaptacja wybitnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta o tym samym tytule. W rolach głównych Jack Wolfe oraz F. Murray Abraham.

Czarodziejski flet Zwiastun filmu, data premiery, opis fabuły

Opis fabuły filmu muzycznego “Czarodziejski flet”:

— Tim to nastoletni chłopak, który marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kiedy nareszcie osiąga swój cel i przekracza próg upragnionej uczelni, dzieje się coś niezwykłego. W starym gmachu szkoły Tim odkrywa magiczne przejście do innego świata – tajemniczej krainy z opery “Czarodziejski flet” Mozarta, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Gdy za sprawą magii chłopak się tam przenosi, błyskawicznie zamienia się w księcia Tamino, czyli głównego bohatera tej opowieści. Od teraz Tim będzie zmuszony zmagać się z przeciwnościami losu w dwóch rzeczywistościach – za dnia w prawdziwym świecie starając się o upragnioną rolę w przedstawieniu na uczelni, zaś w nocy ryzykując życie, aby uwolnić piękna księżniczkę Paminę w krainie niczym nieograniczonej fantazji. (źródło: Kino Świat)

Film “Czarodziejski flet” miał już światową premierę na Festiwalu w Zurychu we wrześniu 2022 r., a następnie w listopadzie ukazał się w Niemczech. Polską premierę kinową zaplanowano na 21 kwietnia 2023. Zobaczcie oficjalny zwiastun.

Niemiecka produkcja nakręcona została przez Floriana Sigla – zadebiutował on tym filmem jako reżyser. Scenariusz przygotował Andrew Lowery, a obsadę aktorską zasilają: Jack Wolfe (“Pod numerem 9”), F. Murray Abraham (“Grand Budapest Hotel”), Niamh McCormack (“Wiedźmin”), Iwan Rheon (“Gra o tron”), Cosima Henman, Amir Wilson, Rolando Villazón, Tedros “Teddy” Teclebrhan, Waldemar Kobus, Greg Wise, Stéfi Celma, Sabine Devieilhe, Asha Banks oraz piosenkarka Lary. Warto pamiętać, że F. Murray Abraham wystąpił w filmie biograficznym o Mozarcie pt. “Amadeusz” z 1984 roku. W produkcji Milosa Formana wcielił się w Antonio Salieriego.

Jednym z producentów filmu jest Roland Emmerich – twórca “Moonfall”, “Dnia Niepodległości” czy “2012”.

“Czarodziejski flet” to dwuaktowa opera z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, która powstała w 1791 roku i od tego czasu uchodzi za jedną z najpopularniejszych oper swojego autora. Czy film Floriana Sigla to również dzieło wybitne? Widzowie znajdą odpowiedź na to pytanie w kinach już 21 kwietnia.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Killers of the Flower Moon Data premiery

Nareszcie! Znamy datę premiery "Killers of the Flower Moon"

Next Article
Gartenzaun metall

Gartenzaun metall - ogrodzenia metalowe od THOR Kunstschmiede!

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share