Denzel Washington zagra twardziela w kontynuacji “Gladiatora” Ridleya Scotta

Gladiator 2 Denzel Washington
Gladiator 2 Denzel Washington dołącza do obsady filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Ten casting może wywołać pewne kontrowersje. Denzel Washington – ostatnio widziany w roli tytułowej w “Tragedii Makbeta” wytwórni A24 – dołączy do obsady “Gladiatora 2”. Ridley Scott szykuje kontynuację swojego opus magnum z 2000 roku i stale poszerza się obsada projektu.

Gladiator 2 Denzel Washington wystąpi w nowym filmie Ridleya Scotta

Denzel Washington negocjuje obecnie warunki współpracy z Ridleyem Scottem przy “Gladiatorze 2”. Warto pamiętać, że panowie nakręcili razem dramat kryminalny “American Gangster” z 2007 roku, gdzie Washington zagrał rzeczywistego handlarza narkotykami Franka Lucasa. Szczegóły roli w “Gladiatorze 2” są na razie nieznane, ale portalom filmowym udało się ustalić, że Washington wystąpi w kontynuacji “Gladiatora”, tworząc charakterną, wyrazistą postać. W zagranicznych newsach pisze się, że aktor wcieli się w postać “bad assa”, tj. twardziela.

Scott napisał postać specjalnie dla Denzela Washingtona. Obecnie poza 68-latkiem z projektem wiązani są także Barry Keoghan (zagra cesarza Getę) oraz Paul Mescal (wcieli się w Luciusa Verusa). Scenariusz “Gladiatora” przygotował David Scarpa, który ma na swoim koncie również fabuły do “Ostatniego bastionu” oraz “Wszystkich pieniędzy świata”. Z początku Washington nie był przekonany, czy chce wystąpić w “Gladiatorze 2”. Ponoć do współpracy przekonał go właśnie skrypt autorstwa Scarpy.

Plotki sugerują, że Denzel Washington wystąpi w filmie jako mentor Luciusa Verusa, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Ridley Scott będzie reżyserem i jednym z producentów sequela, do którego zdjęcia stworzy Polak – Dariusz Wolski. Produkcja Paramount Pictures powstaje w Londynie oraz Maroku. Zgodnie z zapowiedzią film będzie miał premierę amerykańską 22 listopada przyszłego roku.

Pierwszy filmowy “Gladiator” sprzed dwudziestu trzech lat zarobił w kinach 503,2 mln dolarów, a także uzyskał dwanaście nominacji do Nagrody Akademii Filmowej. Spośród tych nominacji obraz wywalczył pięć Oscarów, w tym za najlepszy film oraz rolę główną Russella Crowe’a. Gwiazdor nie powróci w sequelu.

Previous Article
Kumail Nanjiani

Rośnie obsada nowych "Pogromców duchów". W filmie zagra Kumail Nanjiani

Next Article
John Wick 4

Znakomite wyniki box-office'owe "Johna Wicka 4". Jest hit!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share