Linda Blair powraca w reboocie “Egzorcysty”

Egzorcysta
Egzorcysta – Linda Blair ponownie jako Regan MacNeil / Foto: Warner Bros., Hoya Prod.

Linda Blair – która wcieliła się w Regan MacNeil, dziewczynkę opętaną przez Szatana, w “Egzorcyście” (1973) – powtórzy swoją rolę w reboocie filmu. Projekt powstaje dzięki wytwórni Blumhouse, która specjalizuje się w horrorach. Obraz nastraszy widzów kinowych już jesienią tego roku.

Egzorcysta – Linda Blair powtórzy rolę Regan w reboocie

Warto pamiętać, że Linda Blair zagrała Regan MacNeil dwukrotnie. Po raz pierwszy w “Egzorcyście” Williama Friedkina z początku lat 70. – za ten występ była nominowana do Oscara i zdobyła Złoty Glob. Później powtórzyła kreację w nieudanym sequelu – “Egzorcysta II: Heretyk” (1977), który utrzymuje średnią ocenę 3,8/10 w bazie IMDb. Po latach aktorka przyznała, że udział w “dwójce” był jednym z najbardziej rozczarowujących momentów jej kariery.

Linda Blair pojawiła się już na planie zdjęciowym nowego “Egzorcysty”, na którym miała spędzić parę dni. Wygląda na to, że stworzy w reboocie rolę cameo lub niewielką rolę drugoplanową. Rolę główną otrzymała Ellen Burstyn. Nagrodzona Oscarem gwiazda wcieliła się w oryginale w Chris MacNeil – zaniepokojoną matkę opętanej Regan. Tę samą kreację powtarza teraz w nowym “Egzorcyście”, który ukaże się w kinach pięćdziesiąt lat po premierze oryginału.

Zdjęcia do nowego “Egzorcysty” zostały już ukończone, a sam film ukaże się 13 października 2023. Poza Burstyn i Blair w horrorze występują również: Leslie Odom Jr. (“Hamilton”), Ann Dowd (“Dziedzictwo. Hereditary”), Jennifer Nettles, Raphael Sbarge, Lidya Jewett, E.J. Bonilla, Olivia Marcum, Linda Boston, Okwui Okpokwasili, Richard Carr III, Nigel Barto i Amanda Beth.

Reżyserem “The Exorcist” jest David Gordon Green, twórca ostatniej trylogii “Halloween”. Przygotował on też scenariusz wspólnie z Peterem Sattlerem. Filmografię Lindy Blair zasilają takie tytuły jak “Port lotniczy ’75”, “Obcy w naszym domu”, “Boogie na wrotkach”, “Piekielna noc”, “Dzikie ulice”, “Krzyk” czy “Egzorcysta 2 i 1/2” (parodia oryginału z Lesliem Nielsenem).

Previous Article
The Perfect Couple Nicole Kidman

Nicole Kidman zagra w nowym serialu kryminalnym Netfliksa

Next Article
Miłość i śmierć Zwiastun

Elizabeth Olsen chwyci za siekierę w nowym serialu HBO Max

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share