Survivalowy thriller “Nie patrz w dół” doczeka się sequela

Fall 2
Fall 2 – powstanie sequel hitowego thrillera / Foto: Capstone, Tea Shop, Signature Entertainment, Lionsgate

Latem minionego roku ukazał się survivalowy thriller “Fall” – w Polsce miał potem premierę pt. “Nie patrz w dół”. Dreszczowiec, który przyprawił o szybsze bicie serca każdego z lękiem wysokości, był przebojem kinowym i zarobił prawie 22 mln dolarów (przy budżecie 3 mln USD). Film doczeka się kontynuacji: “Fall 2”.

Fall 2Nie patrz w dół otrzyma sequel

Thriller “Nie patrz w dół” ukazał się także w streamingu, gdzie odnosi niemałe sukcesy. Na brytyjskim Netfliksie zajął drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów, tuż za dramatem kryminalnym “Luther: Zmrok”, z Idrisem Elbą. Te wyniki sprawiły, że studio Tea Shop Productions przymierza się do realizacji sequela.

Film “Fall 2” wyreżyseruje twórca części pierwszej – Scott Mann. Producent James Harris powiedział w wywiadzie dla “Deadline Hollywood”: “Byliśmy mile zaskoczeni, jak mocne reakcje wywołał w widzach nasz film. To przypadek, w którym słowa wsparcia i pozytywne komentarze potrafią zdziałać cuda.”

Mark Lane, współzałożyciel Tea Shop, dodaje: “Ten film to łatwy wybór dla widzów streamingowych. Jedno spojrzenie na plakat i widz zna koncept fabuły. Odkryliśmy, że ludzie, którzy dali szansę ‘Nie patrz w dół’, dali się wciągnąć tej historii od pierwszych sekund.”

Twórcy podkreślają, że sequel nie będzie “powtórką z rozrywki”, ani kopią części pierwszej, ale scenariusz nie został jeszcze napisany. Nie wiadomo, czy w kontynuacji powróci któraś z postaci znanych z poprzednika. Data premiery również jest nieznana.

Film “Nie patrz w dół” (“Fall”) opowiedział o dwóch przyjaciółkach, których wielką pasją jest ekstremalna wspinaczka. Niestety, kolejne wyzwanie okaże się dla nich początkiem koszmaru i może być ich ostatnią wspólną przygodą. Bohaterki przypadkiem zostają uwięzione na wieży radiowej, która nie funkcjonuje od wielu lat i jest położona pośrodku pustyni. Dookoła nie ma nikogo, kto mógłby usłyszeć ich krzyki lub nawet je zauważyć. Szanse na przetrwanie maleją z każdą godziną, a wysokość, na jakiej znajdują się dziewczyny, przyprawia o zawrót głowy. Szczyt wieży znajduje się na wysokości ponad 600 metrów. Upadek z wieży to pewna śmierć, zresztą w straszliwych okolicznościach.

W filmie wystąpili Grace Caroline Currey, Virginia Gardner, Mason Gooding i Jeffrey Dean Morgan.

Previous Article
Anne Hathaway

Anne Hathaway wystąpi w nowym filmie twórcy "Coś za mną chodzi"

Next Article
Strange Way of Life Ethan Hawke

Nowy film Almodovara otworzy tegoroczny Festiwal w Cannes

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share