“Welcome to Derry” jednak powstanie. Gratka dla fanów Pennywise’a

Welcome to Derry
Welcome to Derry – serial HBO Max dostał zielone światło / Foto Prime: Warner Bros., New Line Cinema

“Welcome to Derry” to tytuł nadchodzącego serialu HBO Max, który będzie stanowił prequel horrorowej dylogii “To” z Billem Skarsgårdem. Przez ostatnie miesiące mogło wydawać się, że produkcja zostanie skasowana jeszcze przed realizacją – jak wiele projektów niecieszącej się dobrą passą platformy HBO Max. Jednak “THR” donosi, że projekt ostatecznie powstanie. Co o nim wiemy?

Welcome to Derry Serial HBO Max o zabójczym klaunie jednak powstanie

Projekt Warner Bros. Television wyprodukuje wykonawczo Andy Muschietti, a showrunnerami są Brad Caleb Kane i Jason Fuchs. W prace nad serialem zaangażowano też siostrę Muschiettiego, Barbarę (“Mama”, “Flash”). Andy Muschietti będzie reżyserem co najmniej kilku odcinków, w tym pilotażowego.

Derry to, oczywiście, mieścina w stanie Maine, w której rozegrały się wydarzenia znane z horrorów “To” (2017) oraz “To: Rozdział 2” (2019). Ich antybohaterem był ikoniczny Pennywise – morderczy klaun, który potrafi zmieniać swój wizerunek, uosabiając lęki ofiar. “Welcome to Derry” opowie o klątwie panującej nad miasteczkiem Derry oraz o genezie Pennywise’a. Gdy zaczynają znikać dzieci, grupa uczniów robi, co może, by skonfrontować się z klaunem i swoimi najgorszymi lękami, a co za tym idzie ocalić mieszkańców miasteczka.

Akcja serialu HBO Max ma toczyć się w latach sześćdziesiątych. Historia bazuje, oczywiście, na książkach Stephena Kinga. W przeszłości powstały już trzy adaptacje: ta telewizyjna z Timem Currym jako Pennywise’em oraz wspomniane dwie odsłony “Tego” sprzed kilku lat. Dwa najświeższe filmy z serii o zabójczym klaunie zainkasowały łącznie ponad 1 mld dolarów na całym świecie.

King o decyzji HBO Max dotyczącej realizacji serialu: “Jestem podekscytowany, że historia Derry – najbardziej nawiedzonego miasta w stanie Maine – będzie kontynuowana. Cieszę się, że Andy Muschietti będzie sprawował pieczę nad tymi przerażającymi uroczystościami. Czerwone baloniki dla każdego!”

Previous Article
Boy Band Ryan Reynolds

Ryan Reynolds jako emerytowany członek boysbandu w komedii Paramountu

Next Article
Easy's Waltz Al Pacino

Plejada gwiazd w nowym filmie twórcy "Detektywa" - m.in. Pacino i Vaughn

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share