Joel Kinnaman jako analityk CIA w serialu o Husseinie

Debriefing The President Joel Kinnaman
Debriefing The President Joel Kinnaman w obsadzie serialu / Foto: Wikimedia Comm.

Joel Kinnaman – znany z megahitu “Legion samobójców: The Suicide Squad” – wystąpi w głównej roli w miniserialu “Debriefing The President”. Zagra pracownika CIA, który pojmał Saddama Husseina po zamachu z 11 września 2001 r. i poddał go przesłuchaniu.

Debriefing The President Joel Kinnaman w obsadzie serialu wojennego

W serialu Joel Kinnaman wcieli się w postać Johna Nixona – byłego analityka CIA. Po akcji armii i pojmaniu Saddama Husseina w 2003 roku Nixon był pierwszym Amerykaninem, który zidentyfikował terrorystę i poddał go przesłuchaniu. Pracował później dla agencji jako analityk aż do 2011 roku.

Serial będzie produkowany przez Alexandra Rodnyansky’ego, który pracował także przy “Niemiłości” (uhonorowanej dwiema Europejskimi Nagrodami Filmowymi) czy “Sin City: Damulce wartej grzechu”. Reżyserią miał zająć się pochodzący z Libanu Ziad Doueiri, twórca nominowanej do Oscara “Zniewagi” oraz “Zachodniego Bejrutu”, ale z powodu innych zobowiązań zawodowych musiał zrezygnować z projektu. W rękach Doueiri’ego miał powstać film pełnometrażowy. Ostatecznie “Debriefing The President” będzie jednak miniserialem.

Joel Kinnaman tak wypowiada się o nadchodzącym projekcie: “Gdy otrzymałem scenariusz tej pięknej adaptacji, poczułem ekscytację, że będę członkiem obsady. To będzie inteligentne studium postaci, dramat psychologiczny o grze w kotka i myszkę między Johnem Nixonem a Saddamem Husseinem. Serial wprowadzi nas za kulisy chaosu wojny irackiej.”

Kinnamana możemy obecnie oglądać w serialu “For All Mankind”, gdzie gra Edwarda “Eda” Baldwina. Do jego wcześniejszych projektów należą seriale “Terapia” (2021) i “Hanna” (2019-2020) oraz filmy “Bracia we krwi” (2020) i “Trzy sekundy” (2019).

Previous Article
Poker Face Sezon 2

"Poker Face": serial z Natashą Lyonne doczeka się 2. sezonu

Next Article
Demi Lovato

Demi Lovato nagrała piosenkę na soundtrack z filmu "Krzyk VI"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share