Polski box office: królują “Asteriks i Obeliks 5” oraz “Heaven in Hell”

Box office Polska
Box office: wyniki finansowe Heaven in Hell oraz Asterika i Obeliksa 5 / Foto: Pathé, Ekipa Sp. z o.o.; Monolith, Kino Świat

Przedwalentynkowy weekend przyciągnął do kin fanów filmowych romansów. Dużym sukcesem okazała się premiera “Heaven in Hell” – nowości od reżysera “365 dni”. Przed duże ekrany marszem ruszyli też miłośnicy serii o Asteriksie i Obeliksie. Jaką widownię zgromadziły obie te produkcje?

Box office Polska: Heaven in Hell hitem wśród widzów i widzek

Film romantyczny “Heaven in Hell” trafił na ekrany polskich kin 10 lutego. Od miesięcy wyczekiwany był zwłaszcza przed jedną (całkiem sporą) grupę kinomanów – fanki Simone’a Susinny. Opis fabuły filmu:

— Olgę (Magdalena Boczarska) i Maksa (Simone Susinna) dzieli 15 lat różnicy. Ona kobieta sukcesu o ugruntowanej pozycji, matka dorosłej córki, on przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i żyjący chwilą. Zdawać by się mogło, że te dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają, a jednak los postawił ich sobie na drodze. Olga nie potrafi poradzić sobie z mieszanką sprzecznych uczuć, które nią targają: poczuciem odpowiedzialności, wstydu, namiętności i tęsknoty za czymś, czego do tej pory nie doświadczyła. Natomiast Maks uświadamia sobie, że życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada, a kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Kiedy skrywane tajemnice wyjdą na jaw, jeszcze bardziej skomplikują życie kochanków… (źródło: Monolith Films)

Polski dystrybutor podaje, że w weekend otwarcia film “Heaven in Hell” obejrzało blisko 110 tys. widzów. Dowiadujemy się również, że jest to najlepszy premierowy weekend otwarcia od trzech miesięcy spośród polskich filmów (od zeszłorocznych “Listów do M. 5”). Produkcja z Susinną i Boczarską trafiła też na listę dziesięciu najlepszych premierowych weekendów otwarcia od czerwca 2020 roku, jeśli chodzi o rodzime filmy.

Box office Polska: Asteriks i Obeliks 5 absolutnym numerem jeden

Numerem jeden polskiego box office’u okazał się natomiast film przygodowy “Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” – piąta część kultowej aktorskiej serii zapoczątkowanej pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Komedia w reżyserii Guillaume’a Canet zadebiutowała w kinach tego samego dnia, co “Heaven in Hell”. Obraz zgromadził dotąd 151 964 widzów, co plasuje go na szczycie listy box office w naszym kraju. O czym opowiada film?

— Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Fu Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść.

Film okazał się już wielkim hitem w swojej rodzimej Francji, gdzie po pięciu dniach od premiery zebrał ponad 1,6 mln widzów. Stał się trzecim najlepszym debiutem kinowym od czasu rozpoczęcia pandemii COVID-19. Zaliczył też najlepszy weekend otwarcia we Francji od 2008 roku. Teraz Asteriks i Obeliks podbijają kina w naszym kraju. Wygląda na to, że powstanie kolejnego sequela to tylko kwestia czasu.

Role epizodyczne zagrali w filmie piłkarz Zlatan Ibrahimović i piosenkarka Angèle. W dubbingu polskim narratorem jest Robert Makłowicz.

Źródło: Monolith Films; Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Singiel w Nowym Jorku Sezon 2

Serial z Neilem Patrickiem Harrisem wskrzeszony przez Showtime

Next Article
Portal motoryzacyjny

Portal motoryzacyjny - filmowe auta w zasięgu Twoich rąk!

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share