John Leguizamo przeciwnikiem Spider-Mana? Rozmowa z aktorem

John Leguizamo
John Leguizamo miał zagrać w hicie Marvela. Co poszło nie tak? / Foto: Wikimedia Comm.

John Leguizamo mógł zostać marvelowskim antybohaterem, ale studio trochę go… wyrolowało. Gwiazdor mógł wcielić się w postać, którą zagrał potem Michael Keaton, w filmie, który okazał się wielkim przebojem kinowym. O jakim blockbusterze i o jakiej postaci mowa?

John Leguizamo stracił tę rolę – odebrał mu ją Michael Keaton

John Leguizamo wziął udział w wywiadzie dla serwisu ComicBook.com, podczas którego promował film akcji “Dzika noc” ze swoim udziałem (wyszedł on właśnie na dyskach Blu-ray i DVD). Podczas rozmowy temat zszedł na filmy Marvel Studios. Okazało się, że w okolicy 2016/2017 roku gwiazdor był brany pod uwagę jako kandydat do roli w “Spider-Manie: Homecoming”. Miał zagrać kluczową postać Adriana Toomesa alias Vulture’a. Finalnie wcielił się w nią legendarny Michael Keaton, który przed laty grał superbohaterskiego Batmana.

“To ja miałem być Vulture’em”, powiedział Leguizamo dziennikarzowi. “Prowadziliśmy negocjacje i zaproponowano mi tę rolę. Poźniej dowiedziałem się, że przejmie ją Michael Keaton; spytano, czy zrezygnuję. Odpowiedziałem: ‘jasne, no dobrze’. Ludzie z wytwórni Marvela obiecali, że jeszcze podejmą ze mną współpracę.”

Co ciekawe Keaton najpierw podpisał kontrakt na rolę Vulture’a, a później porzucił ten plan, by wystąpić w innym filmie – “McImperium”. Zastąpiono go Johnem Leguizamo, a później Leguizamo zastąpiono Keatonem. Gwiazdor kolumbijskiego pochodzenia na otarcie łez otrzymał od Marvela propozycję innej roli w tym samym filmie. Uznał jednak, że występ jest zbyt mały i nieznaczący, a finalnie odrzucił kreację. Na rolę Vulture’a swoje kły ostrzył też Mark Hamill, znany z sagi “Gwiezdne wojny”. Przegrał walkę o rolę z Keatonem.

Leguizamo nie może jednak narzekać na propozycje ról filmowych, których ostatnio dostaje sporo. Tylko pod koniec 2022 roku widzieliśmy go w dwóch produkcjach: “Menu” (u boku Anyi Taylor-Joy) oraz “Dzika noc” (razem z Davidem Harbourem). Leguizamo jest też gwiazdą serialu Amazon Prime Video “The Power” – premiera 31 marca 2023, w obsadzie również Toni Collette i Alice Lee.

Blockbuster “Spider-Man: Homecoming” z Tomem Hollandem miał premierę latem 2017 roku i zarobił w światowych kinach bajońskie 880,2 mln dolarów. Obraz był nominowany do statuetki Saturna jako najlepsza adaptacja komiksu. Zobaczcie zwiastun marvelowskiej produkcji.

Previous Article
The Cut Orlando Bloom

Orlando Bloom zagra pięściarza w thrillerze psychologicznym "The Cut"

Next Article
Grant Gustin

Revival "Glee" wciąż możliwy? Grant Gustin chciałby powrotu serialu

Related Posts
Total
0
Share