Ruszają prace nad “Riddickiem 4”. Vin Diesel znów w roli głównej

Riddick: Furya
Riddick: Furya – nowe wieści w sprawie sequela / Foto: Radar Pictures, One Race, Universal

Czwarta odsłona serii o Richardzie B. Riddicku coraz bliżej. Podczas Europejskich Targów Filmowych zaprezentowany zostanie projekt filmu pt. “Riddick: Furya”, gdzie rolę główną zagra, oczywiście, Vin Diesel. Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad powstaniem tej kontynuacji.

Riddick: Furya – premiera 4. części serii z Vinem Dieselem coraz bliżej

Vin Diesel ponownie spotka się na planie zdjęciowym z Davidem Twohym – reżyserem, który nakręcił już trzy poprzednie odsłony serii (“Pitch Black”, 2000; “Kroniki Riddicka”, ’04; “Riddick”, ’13). Twohy sam przygotował scenariusz sequela i teraz go wyreżyseruje, a Diesel zajmie stanowisko producenckie.

W filmie “Riddick: Furya” tytułowy bohater postanowi wreszcie powrócić do swojego dawno nieodwiedzanego domu. Boi się jednak, że planetę zastanie pogrążoną w ruinach za sprawą Necromongerów. Okazuje się, że mieszkańcy planety walczą o przetrwanie z nowym wrogiem. Riddick będzie jednak zaskoczony – niektórzy przedstawiciele rasy Furya są równie waleczni, jak on sam.

W ostatnim wywiadzie David Twohy powiedział: “Nasza armia fanów domagała się tej kontynuacji przez lata i wreszcie zostanie uhonorowana za sprawą filmu ‘Riddick: Furya’. Współpracuję z Vinem i studiem One Race od dwudziestu lat. Wspólnie stworzyliśmy trzy pełne metraże, dwie gry komputerowe, produkcję anime oraz komiksy. W nowym filmie kinowym odwiedzimy rodzinne strony Riddicka, gdzie pozna on swoją genezę.”

Ponoć czwarty film w serii będzie tym ostatnim, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ostatnia odsłona cyklu science-fiction ukazała się w 2013 roku i zarobiła ponad 98 mln dolarów w światowych kinach. Główny bohater, grany przez Vina Diesela, jest byłym żołnierzem i kosmicznym więźniem, który posiada dar widzenia w ciemności.

Prodcentką filmu “Riddick: Furya” będzie też Samantha Vincent, a za realizację sequela odpowiadają wytwórnie One Race Films i Radar Pictures. Sprzedażą praw do dystrybucji na arenie międzynarodowej zajmie się studio CAA Media Finance.

Previous Article
Play Dead Recenzja

„Play Dead” – recenzja horroru z Jerrym O'Connellem i Bailee Madison

Next Article
Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa

Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share