Koniec zdjęć do “Piły 10”. Premiera coraz bliżej

Piła 10
Piła 10 – ukończono prace na planie / Foto: Twisted Pictures, Lions Gate

Ukończono zdjęcia do horroru “Piła 10”. Właśnie padł ostatni klaps na planie filmowym, o czym poinformował na Twitterze reżyser Kevin Greutert. Czas na etap postprodukcji, która potrwa do jesieni – światową premierę nowej odsłony “Piły” zaplanowano bowiem na 27 października 2023.

Piła 10 – padł ostatni klaps na planie zdjęciowym

Reżyserią “Piły 10” zajął się Kevin Greutert, twórca “Piły VI” (2009), “Piły 3D” (2010), “Klątwy Jessabelle” (2014) i “Mrocznych wizji” (2015). 57-latek zamieścił na Twitterze wpis, z którego wynika, że prace na planie nowej części dobiegły końca. Na tweet złożyły się zdjęcia z imprezy organizowanej na zakończenie prac. Greutert napisał:

— Właśnie zakończyliśmy zdjęcia do “Piły 10”. Chociaż wyzwań było sporo (“łatwe” filmy rzadko są czegoś warte), było to jedno z najbardziej satysfakcjonujących i epickich doświadczeń mojego życia. Aktorzy i członkowie ekipy realizacyjnej działali na pełnych obrotach, choć niemal każdy był nowicjuszem, jeśli chodzi o serię “Piła”. Ostatnie dwa tygodnie okresu produkcyjnego spędziłem z koronawirusem. Film niemal w całości kręciliśmy w różnych “drapieżnych” lokalizacjach w stolicy Meksyku. Drżę z podekscytowania na myśl o pracach montażowych nad filmem.

Czytaj też: “Skinamarink” – recenzja bez spoilerów. Horrorowe objawienie czy flaki z olejem?

W swoim tweecie Greutert napisał też, że prawdopodobnym – choć niepotwierdzonym wciąż na sto procent – tytułem filmu jest “Saw X”. Dodał również, że nowa odsłona serii to niejako “powrót do jej korzeni”, a scenariusz nazwał “prawdziwą bestią”.

Fabuła dziesiątej odsłony serii “Piła” jest na razie owiana tajemnicą, ale w filmie mają powrócić dwie znane – a właściwie kultowe – postacie: Tobin Bell jako John Kramer alias Jigsaw, a także Shawnee Smith jako Amanda Young. Obie prawdopodobnie pojawią się w scenach retrospekcyjnych. W filmie występują także Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach, Renata Vaca, Paulette Hernandez, Joshua Okamoto i Octavio Hinojosa. Scenariusz przygotowali Josh Stolberg i Peter Goldfinger. Dystrybucją kontynuacji zajmie się studio Lionsgate.

Poprzednia odsłona cyklu – “Spirala: Nowy rozdział serii ‘Piła'” – ukazała się w maju 2021 roku i nie odniosła sukcesu w kinach, zarabiając jedynie 40 mln dolarów dookoła świata. W filmie wystąpili Samuel L. Jackson i Chris Rock.

Previous Article
Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa

Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Next Article
Krzyk Recenzja

Klasyka: „Krzyk” (1996). Recenzja monumentalnego slashera Wesa Cravena

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share