Dokument o Michaelu Jacksonie pod ostrzałem. “Oburzający film!”

Michael Jackson Film biograficzny
Michael Jackson Film biograficzny pod ostrzałem / Foto: YouTube

Dan Reed, reżyser dokumentu “Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona”, skrytykował powstający obecnie film fabularny, poświęcony życiu legendy muzyki pop. Projekt nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery – powinien ukazać się w przyszłym roku. Reżyseruje twórca “Do utraty sił” i “Olimpu w ogniu”.

Michael Jackson Film biograficzny o gwiazdorze muzyki pop pod ostrzałem

W artykule dla serwisu “The Guardian” Dan Reed napisał: “Zdaje się, że prasa, fani Michaela oraz starsi miłośnicy jego twórczości, którzy wychowali się na piosenkach artysty, są gotowi przymknąć oko na niezdrowe relacje, jakie łączyły go z dziećmi. Chcą popłynąć dalej z muzyką.” Reed zarzuca twórcom filmu nieszczerość i wierzy, że będzie to “wybielona” biografia, w której nie zostanie podjęty wątek molestowania dzieci przez piosenkarza.

Do twórców filmu “Michael” należą: reżyser Antoine Fuqua (“Wyzwolenie”), scenarzysta John Logan (“They/Them”, “Obcy: Przymierze”), producenci Graham King, John McClain i John Branca oraz operator zdjęć Robert Richardson. Rolę tytułową ma zagrać 26-letni Jaafar Jackson – Michael był jego wujkiem. Wiek aktora podpowiada, że film skupi się na młodszych latach kontrowersyjnego gwiazdora, w tym jego współpracy z zespołem Jackson 5.

Scenarzysta John Logan jest laureatem nagrody BAFTA, trzykrotnie nominowanym do Oscara (za “Aviatora”, “Gladiatora” oraz “Hugo i jego wynalazek”). W filmie opowiedziana zostanie historia artysty, który walczy o tytuł króla muzyki pop – i ostatecznie go zdobywa.

“Jak w filmie przedstawiony zostanie moment, gdy ponad trzydziestoletni Jackson wziął dziecko za dłoń i poprowadził je do łazienki?”, zadaje pytanie Dan Reed w swoim artykule. “Jeśli pedofil jest wystarczająco popularny, społeczeństwo wybaczy mu jego czyny” – czytamy dalej w artykule dla “The Guardian”.

Fuqua tłumaczy, że Michael Jackson to dla niego najbardziej charyzmatyczny artysta w dziejach muzyki. “Jego praca zainspirowała mnie do kręcenia teledysków. Michael był pierwszym czarnoskórym wykonawcą, którego klipy tak często pokazywano na MTV”, dodaje 57-latek, który w przeszłości realizował wideoklipy dla Toni Braxton, Prince’a, Stevie’ego Wondera, Ushera czy Lil Wayne’a.

Michael Jackson to jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki rozrywkowej. Na całym świecie sprzedano blisko 400 mln egzemplarzy jego płyt. Trzynaście utworów Jacksona zajęło 1. miejsce w prestiżowym notowaniu Billboard Hot 100; wokalistę nagrodzono też piętnastoma statuetkami Grammy. Jackson zmarł w 2009 roku z powodu “zatrzymania akcji serca”.

Previous Article
Armie Hammer

Armie Hammer stosował przemoc, bo sam był molestowany seksualnie

Next Article
The Covenant Zwiastun

Jake Gyllenhaal na misji w Afganistanie. Zwiastun filmu "The Covenant"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share