Powstanie filmowa biografia George’a Michaela. Theo James w roli głównej?

Theo James jako George Michael
Theo James jako George Michael? Aktor kandydatem do roli w filmie biograficznym / Foto: Wikimedia Comm.

Po filmowych biografiach Eltona Johna i Freddie’ego Mercury’ego przyszła kolej na fabularyzowany dramat o losach innego legendarnego muzyka z Wielkiej Brytanii. Mowa o George’u Michaelu, którego prawdopodobnie zagra Theo James. Gwiazdor niedawno pojawił się w drugim sezonie hitowego serialu “Biały Lotos”.

Theo James jako George Michael? Powstaje biografia ikony muzyki pop

Portal “The Daily Mail” podaje, że Theo James nie został jeszcze oficjalnie wyłoniony do tej roli i nie podpisał żadnej umowy z wytwórnią, lecz jest faworytem wśród ewentualnych aktorów i ulubieńcem producentów. Na razie nie poznaliśmy jeszcze twórców filmowej biografii i nie wiadomo na przykład, kto ją wyreżyseruje. Pojawiły się jednak informacje, że film będzie superprodukcją kosztującą około 100 mln dolarów.

Projekt otrzymał “błogosławieństwo” od członków rodziny Michaela, którzy kibicują twórcom w realizacji. Obraz opowie o losach słynnego wokalisty, w tym o czasach, gdy występował on wraz z zespołem Wham! (grupa wylansowała między innymi nieśmiertelny przebój “Last Christmas”). Część fabuły ma ogniskować się na karierze solowej George’a Michaela, a w scenariuszu na pewno nie zabraknie też miejsca dla wątku gejowskiego (Michael otwarcie deklarował homoseksualność).

Ponoć twórcy chcą uniknąć takich wątków, jak liczne skandale obyczajowe, z których znany był George Michael. W filmie nie zostanie poruszony temat jego uzależnienia od narkotyków, co dla wielu jest pierwszą oznaką, że biografia będzie “wybielona” i “ugrzeczniona”. Prawdopodobnie kończone są obecnie prace nad scenariuszem.

Theo James, podobnie jak George Michael, jest Brytyjczykiem greckiego pochodzenia. Aktor wystąpił w takich filmach jak “Niezgodna” z Ashley Judd, “Zbuntowana” z Kate Winslet, “Tajny dziennik” z Rooney Marą czy “Kochanek idealny” z Christiną Aguilerą i Ewanem McGregorem. Zagrał też w serialu HBO “Miłość ponad czasem”, a niedawno również w drugim sezonie “Białego Lotosu”. Aktor nazywa Michaela “ikoną” i dodaje, że projekt byłby dla niego priorytetowy, gdyby ostatecznie podpisał kontrakt na rolę.

Do przebojów George’a Michaela należą “Careless Whisper”, “Faith”, “Freeek!” czy “Freedom! ’90”.

Previous Article
Renée Zellweger Najlepsze filmy

Renée Zellweger – biografia aktorki, najlepsze filmy

Next Article
Emma Stone

Emma Stone wystąpi w nowym filmie Ariego Astera, twórcy "Midsommar"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share