„Sick” – recenzja nowego slashera od twórcy „Krzyku”

Sick Recenzja
Sick Recenzja filmu / Foto: Peacock, Blumhouse, Miramax, Outerbanks

„Sick” – recenzja nowego horroru od Kevina Williamsowa, twórcy pierwszego „Krzyku”. W obsadzie między innymi Jane Adams i Marc Menchaca.

Parker (Gideon Adlon) i Miri (Bethlehem Million) to dwie nastolatki, które zmęczone są covidowym reżimem – postanawiają udać się na kwarantannę z dala od miejskiego zgiełku, do domku letniskowego rodziców jednej z dziewcząt. Posiadłość nad jeziorem ocieka bogactwem, w barku nie brakuje drogich alkoholi – szykuje się imprezowy weekend. Idylliczna wyprawa zamienia się w koszmar, gdy okazuje się, że dziewczyny nie są same. Na życie bohaterek czyha zamaskowany mężczyzna o krwawych intencjach.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze slashery w historii kina

„Sick” w reżyserii Johna Hyamsa to nowy horror typu stalk n’ slash, który pojawił się na platformie Peacock. Jeśli zarys fabuły wzbudził w Was mocne skojarzenia z serią „Scream”, to nie bez powodu. Scenarzystą filmu jest bowiem Kevin Williamson, który napisał fabułę pierwszego „Krzyku” z 1996 roku. Williamson postanowił powrócić do korzeni, czego dowodem jest już scena otwierająca „Sick” – wyraźnie nawiązująca do legendarnej sekwencji, w której Drew Barrymore wpada pod nóż Ghostface’a.

„Sick” to wciągający slasher, w którym pandemia koronawirusa i jej pokłosie zgrabnie zostały wplecione w fabułę filmu. Zamiast maski psychola filmowy zabójca nosi maseczkę ochronną i kaptur, zamiast skórzanych rękawic – dłonie skrywa pod rękawiczkami sanitarnymi.

W filmie wprost roi się od świetnych scen pogoni i ucieczek – najlepsza z nich to ta, kiedy zdesperowana Parker wypływa nocą na prowizorycznej tratwie w głąb jeziora, by zwiać prześladowcy (spoiler alert: i tak jest w stanie ją dorwać). Miejsce akcji jest okrojone (rzecz dzieje się w domu na odludziu i w otaczającym go lesie), ale twórcy umiejętnie i bystro ogrywają tę przestrzeń. Największym atutem filmu jest inscenizacja i reżyseria Hyamsa – sposób prowadzenia kamery, sugestywne oświetlenie planu, gra cieniem, zabawa perspektywą obrazu.

„Sick” to nieskomplikowany, ale też nienużący slasher w starym stylu, jednak uwspółcześniony fabularnie. Jego finału nie sposób przewidzieć, a prowadząca do niego walka o przetrwanie wciąga, intryguje, mrozi krew w żyłach. Jeden z lepszych slasherów od czasu „Inicjacji” Johna Berardo.

Sick Recenzja nowego horroru platformy Peacock

7/10
Total Score
Previous Article
Niebezpieczna gra Premiera

Premiera VOD: zakochani rugbyści w filmie "Niebezpieczna gra"

Next Article
Hugh Grant Najlepsze filmy

Hugh Grant – biografia aktora, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share