Premiera VOD: zakochani rugbyści w filmie “Niebezpieczna gra”

Niebezpieczna gra Premiera
Niebezpieczna gra Premiera VOD / Foto: Take a Seat Pictures, Outfilm

Od wczoraj na platformie streamingowej Outfilm.pl dostępny jest festiwalowy przebój kina o tematyce LGBTQ – “Niebezpieczna gra” (oryg. “In from the Side”). Projekt w reżyserii Matta Cartera opowiada o dwóch zakochanych w sobie rugbystach i porównany został do kultowej “Tajemnicy Brokeback Mountain”. W rolach głównych Alexander King i Alexander Lincoln.

Niebezpieczna gra Premiera filmu o tematyce gejowskiej

Opis fabuły filmu:

— Mark dołącza do gejowskiej drużyny rugby. Po mocno zakrapianej nocy trafia do łóżka z gwiazdą zespołu – Warrenem. Obaj starają się ukryć romans przed swoimi partnerami i kolegami z drużyny, ale tajemnica wychodzi na jaw. Duch zespołu, lojalność i braterstwo zostają wystawione na ogromną próbę. (źródło: Outfilm.pl)

“Niebezpieczna gra” to dramat romantyczny o zdradzie i jej konsekwencjach, ale też próbie odnalezienia siebie samego. To przy okazji film o sportowej rywalizacji i męskości. W filmie wystąpili niektórzy prawdziwi zawodnicy rugby, którzy prywatnie są gejami. Rolę cameo zagrał chociażby Steve Brockman, który jest rugbystą, a także wieloletnim partnerem słynnego aktora – Russella Toveya.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze role w karierze Russella Toveya

Dramat o tematyce gejowskiej miał już swoją premierę festiwalową w Poznaniu dzięki dystybutorowi – Outfilm. Był też pokazywany na festiwalach kina LGBTQ w Hongkongu, Paryżu, Seulu czy Dayton w stanie Ohio, a także podczas BFI Flare London LGBTQ+ FF (jest to festiwal organizowany przez Brytyjski Instytut Filmowy).

“Niebezpieczna gra” zdobyła dwie nagrody na festiwalu FilmOut w San Diego – za najlepszą rolę aktorską (Alexander Lincoln) oraz w kategorii najlepszy pierwszy film pełnometrażowy (reż. Matt Carter). Podczas festiwalu Frameline w San Francisco Carter zdobył też nominację do nagrody za wybitny film pełnometrażowy.

W obsadzie filmu znajdują się również William Hearle, Christopher Sherwood, Peter McPherson, Pearse Egan i Ivan Comisso.

Kolejną weekendową premierą na platformie Outfilm jest serial “Luimelia” – a właściwie jego drugi sezon.

Źródło: Outfilm.pl – materiały nadesłane

Previous Article
Snowpiercer Sezon 4

"Snowpiercer" w tarapatach. 4. sezon nie zostanie wyemitowany?

Next Article
Sick Recenzja

„Sick” – recenzja nowego slashera od twórcy „Krzyku”

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share