“Tata”: Eryk Lubos w zwiastunie polsko-ukraińskiej koprodukcji

Tata Zwiastun
Tata Zwiastun filmu / Foto: Warner Bros. Polska, Metro Films

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu obyczajowego “Tata” – w roli tytułowej nominowany do Orła Eryk Lubos. Obraz w reżyserii Anny Maliszewskiej zadebiutuje w kinach już w przyszłym miesiącu. Dystrybucją polsko-ukraińskiej koprodukcji zajmie się studio Warner Bros. Entertainment.

Tata Zwiastun filmu obyczajowego z Erykiem Lubosem

Opis fabuły filmu:

— Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze. (źródło: Warner Bros. Polska)

Rolę Michała – tytułowego taty – zagrał Eryk Lubos, znany między innymi z “Boiska bezdomnych”, “Underdoga” czy “Sztuki kochania”. Z kolei jego córkę, Miśkę, gra Klaudia Kurak (“Miłość do kwadratu”, “Jakoś to będzie”). W obsadzie znajdują się również Polina Gromova (“Szczedryk”), Sonia Roszczuk (“Wołyń”), Maria Svizhinska (“Kiedy padają drzewa”), Zofia Jankowska, Jacek Grondowy, Sergei Solovyov, Yeheniia Muts i Michał Włodarczyk.

Za produkcję “Taty” odpowiada studio Metro Films, scenariusz przygotowali Anna Maliszewska i Przemysław Chruścielewski, a reżyserką jest Maliszewska. Premiera w polskich kinach odbędzie się 24 lutego 2023.

Źródło: Warner Bros. Polska – materiały nadesłane

Previous Article
Lisa Marie Presley nie żyje

Lisa Marie Presley nie żyje. Zmarła amerykańska gwiazda, córka Elvisa

Next Article
Guy Pearce Najlepsze filmy

Guy Pearce – biografia aktora, najlepsze filmy

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share