“Tata”: Eryk Lubos w zwiastunie polsko-ukraińskiej koprodukcji

Tata Zwiastun
Tata Zwiastun filmu / Foto: Warner Bros. Polska, Metro Films

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu obyczajowego “Tata” – w roli tytułowej nominowany do Orła Eryk Lubos. Obraz w reżyserii Anny Maliszewskiej zadebiutuje w kinach już w przyszłym miesiącu. Dystrybucją polsko-ukraińskiej koprodukcji zajmie się studio Warner Bros. Entertainment.

Tata Zwiastun filmu obyczajowego z Erykiem Lubosem

Opis fabuły filmu:

— Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze. (źródło: Warner Bros. Polska)

Rolę Michała – tytułowego taty – zagrał Eryk Lubos, znany między innymi z “Boiska bezdomnych”, “Underdoga” czy “Sztuki kochania”. Z kolei jego córkę, Miśkę, gra Klaudia Kurak (“Miłość do kwadratu”, “Jakoś to będzie”). W obsadzie znajdują się również Polina Gromova (“Szczedryk”), Sonia Roszczuk (“Wołyń”), Maria Svizhinska (“Kiedy padają drzewa”), Zofia Jankowska, Jacek Grondowy, Sergei Solovyov, Yeheniia Muts i Michał Włodarczyk.

Za produkcję “Taty” odpowiada studio Metro Films, scenariusz przygotowali Anna Maliszewska i Przemysław Chruścielewski, a reżyserką jest Maliszewska. Premiera w polskich kinach odbędzie się 24 lutego 2023.

Źródło: Warner Bros. Polska – materiały nadesłane

Previous Article
Lisa Marie Presley nie żyje

Lisa Marie Presley nie żyje. Zmarła amerykańska gwiazda, córka Elvisa

Next Article
Guy Pearce Najlepsze filmy

Guy Pearce – biografia aktora, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share