Lisa Marie Presley nie żyje. Zmarła amerykańska gwiazda, córka Elvisa

Lisa Marie Presley nie żyje
Lisa Marie Presley nie żyje / Foto: Kanał “FOX 11 Los Angeles” na YouTubie

Lisa Marie Presley nie żyje. W wieku pięćdziesięciu czterech lat zmarła amerykańska wokalistka, celebrytka i gwiazda ekranu, córka Elvisa Presleya. Była żoną Michaela Jacksona; ceniona była za swoją działalność charytatywną.

Lisa Marie Presley nie żyje. Była córką Elvisa, a także żoną Michaela Jacksona

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia w swoim domu położonym w miejscowości Calabasas w stanie Kalifornia. Przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca. W drodze do szpitala podjęto próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednak gwiazdy nie udało się uratować. Informacje o śmierci Lisy Marie Presley przekazała mediom matka – aktorka Priscilla Presley. Lisa Marie po raz ostatni pojawiła się publicznie na tegorocznej ceremonii wręczenia Złotych Globów, która odbyła się 10 stycznia w Beverly Hills.

Lisa Marie Presley już od najmłodszych lat była obecna w showbiznesie. Nie mogło być inaczej – jej rodzicami byli bowiem legendarny król rock and rolla Elvis Presley oraz gwiazda dużego i małego ekranu Priscilla Presley (znana m.in. z serii “Naga broń”). Z tego powodu Lisa Marie wychowała się w świetle reflektorów.

W Hollywood postanowiła sprawdzić się jako wokalistka. W 2003 roku wydała debiutancki album, “To Whom It May Concern”, który pokrył się złotem i zajął 5. miejsce w notowaniu albumów Billboard 200. Główny singel z tej płyty, “Lights Out”, dotarł do 18. pozycji prestiżowego notowania Billboard Hot 100, a także zajął 12. miejsce w Kanadzie i 16. w Wielkiej Brytanii. Później Presley wydała jeszcze dwa albumy studyjne – ostatni, “Storm & Grace”, w 2012 roku.

Nie żyje Lisa Marie Presley. Zmarła amerykańska piosenkarka i celebrytka

Ma na koncie blisko dziesięć singli; w dwóch z nich wykorzystano wokale Elvisa Presleya. Pojawiła się gościnnie w teledyskach Michaela Jacksona (“You Are Not Alone”) i Johnny’ego Casha (“God’s Gonna Cut You Down”). W tym ostatnim wystąpili też Justin Timberlake, Johnny Depp, Kanye West i Jay-Z.

Była czterokrotnie żonata: z Dannym Keough (1988-1994), Michaelem Jacksonem (1994-1996), Nicolasem Cage’em (2002-2004) oraz Michaelem Lockwoodem (2006-2021). Miała czworo dzieci, m.in. aktorkę Riley Keough.

Zobaczcie zwiastun filmu biograficznego “Elvis” z Austinem Butlerem jako królem rock and rolla.

Previous Article
Najlepsze slashery

Top 10: Najlepsze slashery

Next Article
Tata Zwiastun

"Tata": Eryk Lubos w zwiastunie polsko-ukraińskiej koprodukcji

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share