Adam Driver – biografia aktora, najlepsze filmy

Adam Driver Najlepsze filmy
Adam Driver Najlepsze filmy, najlepsze role / Foto: Netflix, Heyday

Adam Driver – amerykański aktor filmowy i telewizyjny – pojawia się na dużym i mniejszym ekranie od blisko trzynastu lat. Zaczynał od ról serialowych, ale szybko wyrósł na jednego z najbardziej rozchwytywanych wykonawców swojego pokolenia. W przeszłości był też żołnierzem United States Marine Corps. Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najważniejszych kreacji w dorobku Drivera.

Adam Driver Najlepsze filmy w karierze gwiazdora

“Paterson” (2016)

Film o kierowcy autobusu, który jest też amatorskim poetą i pisze wiersze o ludziach zaobserwowanych w pracy. Wybitne dzieło Jima Jarmuscha, mistrza kina niezależnego, opowiada o tym, jak piękna potrafi być proza życia. Subtelna reżyseria Jarmuscha i stoicka kreacja Drivera wynoszą ten film na sam szczyt najlepszych dokonań obu panów. Driver potrafi grywać z pazurem i przekuwa najcięższe emocje w złoto; tu jednak przeciwnie – rolę serwuje na spokojnie, delikatnie, to prosta historia faceta żyjącego prostym, ale szczęśliwym i spełnionym, życiem.

“Historia małżeńska” (2019)

W minionym miesiącu na Netfliksie ukazał się komediodramat “Biały szum” Noah Baumbacha, z Adamem Driverem w roli głównej. Choć okazał się hitem wśród widzów, jeszcze lepszy jest poprzedni film stworzony przez tę dwójkę – “Historia małżeńska” (również dzieło platformy Netflix). W filmie Driverowi towarzyszy Scarlett Johansson. To pokaz aktorskiego tour de force, które idealnie uchwyciło ten moment, gdy rozpada się małżeństwo. Film o wściekłości i frustracji – Driver świetnie oddaje te ekstremalnie nabuzowane, w przypadku jego bohatera, uczucia. I robi to z tragikomicznym sznytem.

Seria “Gwiezdne wojny” (2015-2019)

Driver w mrocznym wcieleniu – jako podły i okrutny złoczyńca Kylo Ren, wnuk niesławnego Darth Vadera. Dla wielu ta rola to najjaśniejszy punkt epizodów “Gwiezdnych wojen” od VII do IX, a rola Drivera to nieomal teatralna uczta dla zmysłów. Takiego antybohatera saga “Star Wars” nie widziała od dawna.

Adam Driver Najlepsze filmy i role w dorobku aktorka

“Czarne bractwo. BlacKkKlansman” (2018)

Satyryczna komedia na ciężki temat – temat rasizmu w USA w latach 70. Driver w roli Flipa Zimmermana – żydowskiego detektywa policji w Kolorado, która próbuje zinfiltrować Ku Klux Klan. Gwiazdor wykazuje wzorową chemię z Johnem Davidem Washingtonem, który gra innego, czarnoskórego gliniarza. Rola nie jest łatwa, wymaga wyczucia i klasy, ale Driver odgrywa ją doskonale.

“Truposze nie umierają” (2019)

Kolejny film Jima Jarmuscha, tym razem w komediowo-horrorowym tonie, i kolejny raz, gdy Driver gra policjanta (oficera Ronnie’ego Petersona). Gliniarz, we współpracy z szeryfem Robertsonem (Bill Murray), próbuje rozwiązać zagadkę… żywych trupów, które opanowały ich miasteczko. Murray i Driver tworzą charyzmatyczne postacie, a aktorsko świetnie operują deadpanowym poczuciem humoru. W obsadzie także Tilda Swinton, Carol Kane, Chloë Sevigny i Steve Buscemi. Rola Drivera co najmniej niedoceniona.

Previous Article
Velma Serial HBO Max

"Scooby-Doo" w wersji "woke": nie ma Scooby'ego, Velma to Hinduska, Kudłaty jest czarny

Next Article
Matt Damon Najlepsze filmy

Matt Damon – biografia aktora, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share