Keira Knightley na pierwszym zdjęciu z filmu o Dusicielu z Bostonu

Boston Strangler Keira Knightley
Boston Strangler Keira Knightley na zdjęciu z filmu / Foto: Hulu, 20th Century Studios, Lucky Chap, Warner; “Empire”

Ridley Scott jest producentem dramatu kryminalnego “Boston Strangler”, którego antybohaterem będzie tytułowy Dusiciel z Bostonu. Film doczeka się swojej premiery już w marcu tego roku – będzie oryginalną produkcją serwisu Hulu. Zobaczcie pierwsze oficjalne zdjęcie, a na nim Keirę Knightley.

Boston Strangler Keira Knightley na oficjalnym zdjęciu z filmu. Premiera w marcu

Produkcja 20th Century Studios w reżyserii Matta Ruskina (“The Boy”, “Dopalacz”) skupi się na losach seryjnego zabójcy Alberta DeSalvo, któremu prasa nadała budzący grozę pseudonim Dusiciel z Bostonu. W pierwszej połowie lat sześćdziesiątych zamordował on trzynaście niewinnych kobiet. Nie wiadomo, kto zagrał tytułowego psychopatę. W obsadzie znajdują się jednak Keira Knightley oraz Carrie Coon i obie aktorki możecie zobaczyć na świeżo zaprezentowanym w sieci zdjęciu.

Knightley gra w filmie Lorettę McLaughlin – lokalną reporterkę i feministkę, która odegrała kluczową rolę w polowaniu na DeSalvo. Druga z aktorek pojawi się natomiast jako Jean Cole – inna dziennikarka, współpracująca z McLaughlin.

Producentami dramatu kryminalnego są Ridley Scott (seria “Obcy”), Kevin J. Walsh (“Manchester by the Sea”), Tom Ackerley (“Obiecująca. Młoda. Kobieta.”), Josey McNamara i Michael Pruss. W obsadzie znajdują się także Alessandro Nivola, Chris Cooper, David Dastmalchian, Robert John Burke, Morgan Spector oraz Bill Camp.

Premiera streamingowa na platformie Hulu nastąpi już 17 marca 2023. Możliwe, że w Polsce “Boston Strangler” zadebiutuje w serwisie Disney+.

Reżyser Matt Ruskin tak wypowiada się o swoim filmie: “Wychowałem się w Bostonie i zawsze informowano mnie o sprawie Dusiciela w bardzo abstrakcyjny sposób. Jednak szokujące szczegóły dotyczące jego zabójstw poznałem dopiero parę lat temu. Zacząłem czytać o Dusicielu, odkryłem tu potencjał na fascynującą, złożoną fabułę. Zawsze kochałem dziennikarstwo i dlatego chciałem przytoczyć historię Loretty McLaughlin. To ona nadała Dusicielowi z Bostonu jego imię. Była ambitną reporterką, pracującą w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Ta sprawa była dla niej przełomowa.”

Keirę Knightley, która gra główną bohaterkę, ostatnio widzieliśmy w krwawej komedii “Silent Night” w reżyserii Camille Griffin. Do najbardziej prominentnych pozycji w filmografii Knightley należą “Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, “Niebezpieczna metoda”, “Księżna”, “Duma i uprzedzenie” (2005) oraz “To właśnie miłość”.

Previous Article
Wednesday anulowana

"Wednesday" anulowana przez Netfliksa? Sezon 2. serialu zagrożony?

Next Article
Wieloryb James Corden

James Corden miał zagrać w "Wielorybie". Clooney był typowany na reżysera

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share