Czy są szanse na drugi film o młodym Hanie Solo? Odpowiada Ron Howard

Drugi film o Hanie Solo
Drugi film o Hanie Solo – czy są szanse, że powstanie? / Foto: Lucasfilm, Walt Disney Studios Motion Pictures

W 2018 roku ukazał się film “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Był to spin-off serii “Star Wars”, który pomimo pozytywnych recenzji okazał się klapą komercyjną – pierwszą, jeśli chodzi o tę “gwiezdną” sagę. Potencjalny blockbuster zarobił jedynie 393 mln dolarów (kosztował ok. 300 mln USD). Z początku Alden Ehrenreich został zakontraktowany na udział w dwóch kolejnych “Star Warsach” o przygodach Hana Solo. Cztery lata po premierze filmu pytamy: czy są szanse na powstanie kontynuacji?

Drugi film o Hanie Solo – czy są szanse, że powstanie?

Ron Howard, reżyser “Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii”, udziela odpowiedzi wprost: nie, sequel nie powstanie. Na pewno nie w najbliższej przyszłości, bo studio Lucasfilm obecnie w ogóle nie bierze takiego projektu pod uwagę. Wytwórnia George’a Lucasa ma obecnie inne priorytety – jak np. promocję wyczekiwanej superprodukcji: “Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”. Howard dodaje: “Obecnie o tym sequelu dyskutują jedynie fani serii. Nie mówi się o nim w Hollywood.”

Howard ma jednak kilka słów na otarcie łez i przyznaje, że pracownicy Lucasfilm często czytają komentarze fanów w sieci i są wyczuleni na ich potrzeby. “Nigdy nie mów nigdy”, dodaje reżyser, sugerując, że być może w przyszłości “Han Solo 2” faktycznie zostanie zrealizowany. Howard powiedział też, że “świetnie bawił się” na planie zdjęciowym pierwszej części i jest bardzo zadowolony z efektu swojej pracy. Obraz był nominowany do Saturna w kategorii najlepszy film science-fiction, a także do Oscara za najlepsze efekty specjalne.

Czytaj też: Jude Law w nowym serialu z uniwersum “Gwiezdnych wojen”

Z początku studio Lucasfilm chciało realizacji kolejnych filmów o młodym Hanie Solo. Kontrakt na role w sequelach podpisali Alden Ehrenreich i Emilia Clarke (grająca Qi’rę). Później wyniki box-office’owe ochłodziły ten entuzjazm. W 2019 r. powstał hashtag na Twitterze: #MakeSolo2Happen. Miał zachęcić hollywoodzkich wieszczy do nakręcenia sequela. Projekt nadal był jednak spychany na dalszy plan, a Lucasfilm zrealizował serial “Lando” dla Disney+, rezygnując z projektu o Solo.

Przypominamy zwiastun space opery “Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. W filmie wystąpili między innymi Ehrenreich, Clarke, Woody Harrelson, Donald Glover, Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany i Clint Howard.

Previous Article
IO Gdzie obejrzeć

Premiery CANAL+: "IO" Skolimowskiego dostępny w serwisie

Next Article
Na noże 3

Ruszają prace nad filmem "Na noże 3". Rian Johnson zaczął pisać scenariusz

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share