Joanna Kulig u boku Ala Pacino w filmie Michaela Keatona “Knox Goes Away”

Knox Goes Away Joanna Kulig
Knox Goes Away Joanna Kulig w obsadzie filmu Keatona / Foto: Kadr z filmu “Zimna wojna” (2018; Kino Świat, Apocalypso, BFI Film Fund)

Joanna Kulig jest jedną z aktorek, które zasiliły obsadę nadchodzącego filmu “Knox Goes Away” – będzie to thriller w stylistyce kina noir, reżyserowany przez Michaela Keatona. Polska gwiazda, znana między innymi z “Zimnej wojny”, jest jednym z pięciu nowych “nabytków”, jeśli chodzi o obsadę.

Knox Goes Away Joanna Kulig w obsadzie thrillera Michaela Keatona

Poza Joanną Kulig w filmie pojawią się także świeżo obsadzeni: Al Pacino (“Zapach kobiety”, “Adwokat diabła”), James Marsden (“Westworld”), Marcia Gay Harden (“Mgła”, “Rzeka tajemnic”) oraz Suzy Nakamura (“Snowfall”). W filmie “Knox Goes Away” gra też Michael Keaton, który jest reżyserem i producentem. Wcześniej ogłoszono, że w thrillerze występują również Ray McKinnon, Natasha Galano, John Hoogenakker, Dennis Dugan i Roberto Portales.

Scenariusz “Knox Goes Away” napisał Gregory Poirier (“Skarb narodów: Księga tajemnic”, “Missing: Zaginiony”). Będzie to dreszczowiec o mordercy na zlecenie, u którego zostaje zdiagnozowana dziwna odmiana szybko postępującej demencji starczej. Mężczyzna otrzymuje szansę odkupić swoje winy – zrobi to, jeśli uratuje życie swojego przybranego, dorosłego syna. Jednocześnie znajduje się na celowniku policji i walczy z czasem w wyniku choroby. Keaton gra głównego bohatera, Johna Knoxa.

Twórcy obiecują, że będzie to klasyczne kino noir, utrzymane w nostalgicznym tonie. Do najbardziej znanych i cenionych pozycji noir należą “Sokół maltański”, “Pocałunek śmierci”, “Podwójne ubezpieczenie”, “Bulwar Zachodzącego Słońca”, “Dotyk zła”, “Opowieści o detektywie” czy “Nieznajomi z pociągu” Alfreda Hitchcocka.

Joanna Kulig już od pewnego czasu robi karierę za granicą. Pojawiła się we francuskim thrillerze “Kompromat”, w wojennym miniserialu “Masters of the Air” z Austinem Butlerem; wkrótce zobaczymy ją w hollywoodzkiej komedii romantycznej “She Came to Me” (w obsadzie także Anne Hathaway i Matthew Broderick). 40-latka wsławiła się na arenie międzynarodowej dzięki roli w “Zimnej wojnie”, za którą zdobyła Orła, a także była nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej. Sam obraz walczył o Oscara w trzech kategoriach.

Previous Article
Barbie Zwiastun

Teaser filmu "Barbie" z Margot Robbie parodiuje "2001: Odyseję kosmiczną"

Next Article
Donald Glover przeciwnikiem Spider-Mana

Donald Glover zagra przeciwnika Spider-Mana w nowym filmie Marvela

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share