Wiemy, dlaczego Meg Ryan nie powróciła jako Carole w sequelu “Top Guna”

Top Gun: Maverick Meg Ryan
Top Gun: Maverick – dlaczego Meg Ryan nie zagrała w sequelu? / Foto: Paramount, Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films

W połowie lat osiemdziesiątych Meg Ryan stawiała dopiero swoje pierwsze kroki w branży filmowej. Zagrała między innymi drugoplanową rolę w kasowym hicie “Top Gun” u boku Toma Cruise’a. Aktorka nie powróciła jednak w tegorocznym sequelu, z podtytułem “Maverick”. Jaka była tego przyczyna?

Top Gun: Maverick Meg Ryan nie powróciła w sequelu. Dlaczego?

Wkrótce minie czterdzieści lat od premiery pierwszego “Top Guna”. “Jedynka” zarobiła w kinach 357 mln dolarów, a kontynuacja – prawie 1,5 mld USD. “Top Gun: Maverick” nazwany został przez organizację National Board of Review najlepszym filmem 2022 roku i okazał się większym sukcesem niż część poprzednia. W sequelu wrócili Tom Cruise (jako tytułowy bohater) i Val Kilmer (jako Tom Kazansky). W obsadzie zabrakło Meg Ryan. Przed laty wcieliła się ona w Carole Bradshaw – ekranową żonę porucznika marynarki Nicka Bradshawa (Anthony Edwards).

W “jedynce” poznajemy Carole jako żonę Nicka i matkę dwuletniego Bradleya. W sequelu Brad “Rooster” Bradshaw to już trzydziestokilkuletni pilot i jeden z głównych bohaterów filmu. Jego filmowa mama nie pojawia się jednak w “Mavericku”. Postać “Roostera” zagrał Miles Teller, który ma też plany napisać scenariusz spin-offu o swoim bohaterze.

Powód, dla którego Carole nie pojawia się w sequelu, został objaśniony w scenie rozmowy Mavericka (Cruise) z Penny Benjamin (Jennifer Connelly). Okazuje się, że Carole Bradshaw zmarła, a Maverick obiecał sobie, że zadba, by “Rooster” nigdy nie został pilotem (jego ojciec poniósł śmierć w trakcie lotu). Tego postanowienia nie mógł jednak dotrzymać.

Powodem, dla którego Meg Ryan nie pojawia się w “Mavericku”, może być też wycofanie się aktorki z showbiznesu. Ostatnio gwiazda pojawiła się w dramacie “Ithaca” (który sama wyreżyserowała; 2015), a przed tym filmem widzieliśmy ją dopiero w czarnej komedii “Słodka zemsta” z 2009 roku. Możliwy jest jednak powrót Ryan do aktorstwa wraz z komedią romantyczną “What Happens Later”. W wywiadzie dla “The New York Times” Meg Ryan powiedziała wprost, że za sprawą Hollywood czuła się “wyizolowana” i dodała: “Przeprowadziłam się z Los Angeles do Nowego Jorku; czułam, że jestem wypalona. Nie znałam sama siebie, ani świata, w którym żyję. (…)”

“Top Gun: Maverick” ubiega się o dwa Złote Globy (w tym za najlepszy dramat roku), o dziesięć nagród Satelita i o dwie statuetki RTHK International.

Previous Article
65 Zwiastun filmu

Adam Driver w zwiastunie thrillera sci-fi od twórców "Cichego miejsca"

Next Article
One Mile Ryan Phillippe

Ryan Phillippe stanie do walki z zabójczym kultem w thrillerze "One Mile"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share