Catherine Zeta-Jones o roli w serialowym “Skarbie narodów”: “Gram bad assa!”

Skarb narodów: Na skraju historii Catherine Zeta-Jones
Skarb narodów: Na skraju historii Catherine Zeta-Jones opowiada o swojej roli / Foto: Wikimedia Comm.

Catherine Zeta-Jones ma za sobą udany rok. Wystąpiła jako Mortycja Addams w serialu “Wednesday” Netfliksa, dzięki któremu przypomniała, jak wspaniałą i piękną jest aktorką. Ten tytuł sprawił, że gwiazda wróciła na języki telewidzów. Ponadto Zeta-Jones skończyła pracę na planie zdjęciowym serialu “Skarb narodów: Na skraju historii”. Jutro zaliczy on swoją premierę. Aktorka opowiada o swojej roli. Dawno takiej nie zagrała.

Skarb narodów: Na skraju historii Catherine Zeta-Jones opowiada o swojej roli w serialu

Nowy “Skarb narodów” pomyślany został jako “duchowy sequel” filmów z udziałem Nicolasa Cage’a sprzed lat. Całość ukaże się na platformie Disney+, a Catherine Zeta-Jones pojawia się w jednej z ról przodujących – jako Billie Pearce. Gra antybohaterkę. Billie to zadziorna miliarderka i ekspertka do spraw sprzedawanych na czarnym rynku antyków. Jest też łowczynią skarbów, która nie stosuje się do żadnych przyjętych zasad – lubi działać niezależnie i po swojemu. W przeszłości była sierotą, ale obecnie jest obrzydliwie bogatą bizneswoman. Tytułowy skarb ma dla Billie olbrzymie znaczenie.

W rozmowie z portalem “ScreenRant” Zeta-Jones postanowiła odnieść się do tematu swojej postaci i typu roli, jaki otrzymała:

— Zawsze fajnie jest grać czarny charakter. Aktor chce spróbować wszystkiego. Dla mnie ciekawe było to, że nie wiedziałam, jak skończy się ta historia (serial “Skarb narodów” – przyp.). To zdarza się nieczęsto. Przeczytałam scenariusze trzech odcinków i od razu zaczęliśmy kręcić materiały, choć skrypty były wciąż dopracowywane. Nie spotkałam się z czymś takim. Zawsze znałam zakończenie filmu lub serialu, w którym grałam. Pojawił się element ambiwalencji, co ucieszyło mnie jako aktorkę.

Zeta-Jones opowiada dalej:

— Gram w serialu prawdziwego bad assa. Moja postać jest mroczna, może trochę zła. Ale czy aby na pewno? Z jakiego powodu taka jest? Dlaczego tak zależy jej na odnalezieniu skarbu? Dlaczego zdobywa się na bezwzględne uczynki, by dopiąć swego? To była wymagająca rola. Filmy z Nicolasem Cage’em były wspaniałe. Ich scenarzyści napisali również nasz serial – są showrunnerami.

Lisette Olivera występuje w “Skarbie narodów: Na skraju historii” jako Jess Morales – 20-latka przemierzająca świat i usiłująca poznać prawdę na temat swojej rodziny. Przy pomocy przyjaciół dziewczyna próbuje też namierzyć tytułowy skarb – historyczny przedmiot o wielkiej wartości.

Obsadę serialu Disney+ uzupełniają Justin Bartha (“Kac Vegas”), Harvey Keitel (“Wściekłe psy”), Jake Austin Walker, Antonio Cipranio, Jordan Rodrigues, Lyndon Smith i Zuri Reed. Premiera dwóch pierwszych odcinków już 14 grudnia 2022. Pilota serialu wyreżyserowała Mira Nair.

Previous Article
Diuna 2 Ukończono zdjęcia

Koniec zdjęć do "Diuny 2". Chalamet świętuje na arabskich pustyniach

Next Article
Beau is Afraid

Nadchodzący film Ariego Astera ma nowy tytuł. Zobaczcie oficjalny plakat od A24

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share