Nowe, wybuchowe zdjęcia z filmu Christophera Nolana “Oppenheimer”

Oppenheimer Zdjęcia z filmu
Oppenheimer Zdjęcia z filmu / Foto: Universal, Atlas Entert.

“Oppenheimer” to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany film nadchodzącego, 2023 roku. Kosztująca około 100 mln dolarów hiperprodukcja z udziałem gwiazdorskiej obsady (Downey Jr., Damon, Oldman, Malek) ukaże się w kinach za około pół roku i na pewno rozpali notowania box office’u do czerwoności. Na razie ogniście rozpalone są nowe zdjęcia promujące ten tytuł. Sami zobaczcie – widać na nich odtwórcę roli tytułowej.

Oppenheimer Zdjęcia z filmu. Premiera coraz bliżej

Cillian Murphy wciela się w filmie Christophera Nolana w niejakiego Roberta Oppenheimera. Uchodzi on za “ojca bomby atomowej”, a podczas II wojny światowej kierował Programem Manhattan, którego celem było uzyskanie energii jądrowej i wykorzystanie jej do produkcji nowego typu broni. Murphy – 46-letni irlandzki aktor – otrzymał angaż do roli tytułowej, bo jest łudząco podobny do Oppenheimera.

W magazynie “Total Film” pojawiły się dwie fotografie promujące przedsięwzięcie Nolana. Będzie to dramat biograficzny, ale raczej widowiskowy – nie intymna historia w kameralnym ujęciu. Jedno ze zdjęć to właściwie fragment plakatu – widzimy na nim Oppenheimera przechadzającego się wśród radioaktywnego dymu, z rękoma włożonymi w kieszenie.

W wywiadzie dla “Total Film” Christopher Nolan zapowiada: “Mój nowy projekt to historia o ogromnym zasięgu i skali”. Jak wielkim – przekonamy się 21 lipca 2023 roku, kiedy obraz wyląduje na ekranach polskich kin. Premiera światowa nastąpi 20 lipca. Nolan przygotował też scenariusz filmu, który bazuje na nagrodzonej Pulitzerem książce Kaia Birda i Martina J. Sherwina “American Prometheus” z 2005.

Obsadę dramatu biograficznego zasilają same znane nazwiska. W filmie poza Murphym grają m.in.: Gary Oldman, Matt Damon, Robert Downey Jr., Rami Malek, Emily Blunt, Florence Pugh, Josh Hartnett, Jason Clarke, Alex Wolff, Casey Affleck, Matthew Modine, Jack Quaid, James D’Arcy, David Dastmalchian, Alden Ehrenreich, Benny Safdie, David Krumholtz, Kenneth Branagh, Matthias Schweighöfer, Dylan Arnold, Emma Dumont, Dane DeHaan oraz Gustaf Skarsgård.

Film “Oppenheimer” ukaże się w kinach nakładem Universal (USA). Choć zdjęcia ukończono już w maju 2022 roku, projekt wciąż znajduje się na etapie postprodukcji. Portal “The Hollywood Reporter” podaje, że przedsięwzięcie kosztowało 100 mln dolarów.

Previous Article
Top Gun 3

Kosinski o filmie "Top Gun 3": "Mamy wystarczający zapas paliwa w zbiorniku"

Next Article
Człowiek ze stali 2

Scenariusz "Człowieka ze stali 2" powstał, ale nie spodobał się Warnerowi i DC

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share