Scenariusz “Człowieka ze stali 2” powstał, ale nie spodobał się Warnerowi i DC

Człowiek ze stali 2
Człowiek ze stali 2 – scenariusz już gotowy, ale wymaga poprawek / Foto: Warner Bros., DC Entert.

“Człowiek ze stali 2” to już w Hollywood legenda – projekt, o którego powstaniu mówi się nieprzerwanie od dekady, a który nadal nie doszedł do skutku. Podobny pod tym względem do “Zielonej Latarni 2”, której szanse na powstanie zostały jednak ostatnio przekreślone przez Jamesa Gunna. A co z nowym widowiskiem o Supermanie? Odpowiada brytyjski filmowiec Steven Knight.

Człowiek ze stali 2 – napisano scenariusz sequela

Niedawno Henry Cavill powrócił jako Clark Kent w widowiskowym “Black Adamie” – ale tylko w roli cameo. Peter Safran i James Gunn szukają nowego pomysłu, jak wskrzesić legendę Supermana i drugi z panów powiedział nawet na Twitterze, że Kent to dla studia DC “absolutny priorytet”. Teraz dowiadujemy się, że powstał już scenariusz projektu “Man of Steel 2”.

Scenariusz kontynuacji napisał Brytyjczyk Steven Knight – twórca między innymi “Peaky Blinders” z Cillianem Murphym oraz “Tabu” z Tomem Hardym. 63-latek zdradził, że napisał szkic fabuły na jesieni tego roku i przedstawił ją wysoko postawionym przedstawicielom studia Warner Bros. Ci nie byli jednak zachwyceni tym, co przeczytali i zażądali poprawek. Wygląda na to, że podwaliny pod fabułę są gotowe, ale sam skrypt nie nadaje się jeszcze do wejścia na plan zdjęciowy.

Materiał Knighta nie wzbudził też zachwytu u Gunna i Safrana, a zajmują oni stanowisko decyzyjne, jeśli chodzi o projekt “Człowiek ze stali 2”.

“Człowiek ze stali 2” był priorytetem dla Warner Bros. już w sierpniu 2016 roku, kiedy trwały intensywne prace nad scenariuszem. Na reżysera typowano Matthew Vaughna, a następnie Christophera McQuarrie’ego (seria “Mission: Impossible”). W 2020 r. James Gunn dostał propozycję pracy przy sequelu, ale wolał nakręcić nowy film o Legionie Samobójców. Dopiero w październiku 2022 potwierdzono, że film wciąż ma powstać i na pewno wróci w nim Henry Cavill. Kiedy to nastąpi – to pozostaje jednak zagadką, taką samą, jaką było sześć lat temu.

Pierwszy “Człowiek ze stali” ukazał się w czerwcu 2013 roku, zarobił nieomal 670 mln dolarów w kinach, był nominowany do trzech Saturnów oraz czterech nagród Teen Choice.

Previous Article
Oppenheimer Zdjęcia z filmu

Nowe, wybuchowe zdjęcia z filmu Christophera Nolana "Oppenheimer"

Next Article
Daredevil: Born Again Jenna Ortega

Jenna Ortega w serialu "Daredevil: Born Again"? Tak, ale na razie tylko w marzeniach fanów

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share