Joaquin Phoenix na pierwszym zdjęciu z “Jokera 2”. Wystartowały zdjęcia

Joker: Folie à deux
Joker: Folie à deux – Joaquin Phoenix na nowym zdjęciu / Foto: Twitter.com/Fandango; Bron, DC Entert., Warner Bros.

Reżyser Todd Phillips podzielił się w sieci pierwszym oficjalnym zdjęciem z drugiej części “Jokera”. To najnowsze spojrzenie na postać tytułowego bohatera, którego gra Joaquin Phoenix. Rola w “jedynce” przyniosła mu upragnionego Oscara. Czy powrót do roli niezrównoważonego Arthura Flecka okaże się podobnym sukcesem?

Joker: Folie à deux – zdjęcie z planu. Ruszyła produkcja

Phillips zamieścił fotografię z Phoeniksem na Instagramie, gdzie zdobyła ona dotąd 180 tys. polubień. Jej podpis sugeruje, że prace nad kontynuacją oficjalnie wystartowały wraz z dniem 10 grudnia 2022. Zdjęcie przedstawia Joaquina Phoeniksa jako Flecka, który jest golony przez innego mężczyznę. Tytuł sequela to “Joker: Folie à deux”. Phillips wraca na stanowisku reżysera, jest też scenarzystą widowiska.

Zdjęcia kręcone są w Nowym Jorku i Los Angeles; na razie nie wiemy, jak długo potrwa okres produkcji. Wyznaczono za to datę premiery i jest ona dość odległa – widzowie zobaczą “Jokera 2” dopiero 4 października 2024 roku. Obsada sequela konsekwentnie rośnie. Poza Phoeniksem jako Arthurem Fleckiem w “Folie à deux” zobaczymy również: piosenkarkę Lady Gagę jako Harley Quinn, Zazie Beetz jako Sophie Dumon, Brendana Gleesona, Catherine Keener, Jacoba Loflanda oraz Harry’ego Lawteya.

W sequelu “Jokera” ma pojawić się wątek muzyczny; sugerowano nawet, że będzie to… musical. Ponoć w filmie pomieszane zostaną gatunki i style filmowe. Całość ma przypominać z jednej strony “Taksówkarza”, a z drugiej – “Króla komedii” (oba filmy nakręcił Scorsese; w obu gra Robert De Niro). Folie à deux – francuskojęzyczny zwrot z tytułu – odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Producentem kontynuacji “Jokera” jest Todd Phillips, a autorem zdjęć – Lawrence Sher (nominowany do Oscara za pracę przy pierwszej części). “Jedynka” sprzed trzech lat zarobiła w notowaniach box office’u ponad 1,1 mld dolarów.

Previous Article
Red One J.K. Simmons

J.K. Simmons trenuje z The Rockiem do roli... Świętego Mikołaja

Next Article
Taylor Swift debiutuje jako reżyserka

Taylor Swift wyreżyseruje swój pierwszy film pełnometrażowy

Related Posts
Total
0
Share